1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.9%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  38.6%
 3. Не сум задоволен/а

  19.7%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.8%
 1. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Sajtot na posta ne raboti 3 den :(
  Nekoj backup? Na 24 track pratkata e stignata vo mk pred 1 nedela, nemam seuste kartonce bo sandace.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 2. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  733
  479
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Само што го отворив сајтот на пошта со VPN.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  инсталисај опера, оди во опции, наопрај енабле впн и цепај
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  So VPN works like a charm, a so opera nemozev, mozebi bidejki probuvam od telefon.
  Kako I da e fala na pomosta drugari!

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  e nz na telefon kako se ponasa operata, ja za na deskop ja korista. Onda imash i proton vpn, ama e trial (mozda moze da se hakne, ama poednostavno mi beshe opera da instalisa :D )
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Instalirav nekoja trial verzija Express vpn 7 dena, utre ke probam opera na pc :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 7. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Не треба VPN, треба само да се смени ајпи адресата со друга.
  Пример на хаваи рутерот шо го даваат оптика од телеком, позади има он/оф копче ако му направиш оф/он ќе ти даде нова ајпи адреса.
  --- Споени мислења, 20 Мај 2020 ---
  Screenshot_20200519-233336_Chrome.jpg
  Screenshot_20200519-235519_Chrome.jpg :geek::innocent:
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  759
  1,220
  3 Јануари 2019
  Машко
  Every time @goranzoran and @krema say this - a package arrives.
   
  На bxxxn, krema, Маша и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Joco Ilievski

  Joco Ilievski
  Gaining Experience

  149
  119
  24 Август 2011
  Машко
  Преку кој сајт ги следиш пратките?
   
 10. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  На Joco Ilievski му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,471
  11,751
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @ski Ќе го внесеш овде, па ќе ти го пише „нормалното“ тракинг бројче во полето Delivery by Postal provider. Обично неколку дена по праќањето, не веднаш. Тоа бројче ќе можеш да го видиш кај нас.
   
  На ski му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  733
  479
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Пратка од China Post дали на некој му стигнала? Мојата вика: Shanghai, delivered to air transport. Од 25.04.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 13. sinsinsin

  sinsinsin
  Intern

  12
  0
  22 ноември 2019
  Женско
  Треба да ми пратат нешто од Велика Британија, дали постои начин да се изреализира тоа во состојбава? знам дека по обична пошта нема да ми стигне а со DHL, Ems... Нешто?
   
 14. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  222
  126
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Друже ти пријави ли пратка за да викаш дека не враќаат пари? Овој тракинг е од алиекспресс и си нема врска кај мене на сите вака пишува и до сега од сите ми вратиле пари

   
 15. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  310
  71
  14 Август 2009
  Нека не те чуди. Пратките на сингапурска пошта кај нас доаѓаат со dhl авиони, затоа и стигаат
   
  На Joco Ilievski и Антониј.К им се допаѓа ова.
 16. rasdas

  rasdas
  Intern

  5
  0
  14 Мај 2020
  Што значи остаток? Праткава до Прилеп треба да ми стаса, претходни ми стасаа не пишуваше остаток.
   

  Прикачени датотеки:

 17. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  222
  126
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  У истава тема пред три години @creator пишал:

  Ова значи дека треба да чекаш да ти ја донесе пратката поштарот дома. Остаток - значи дека тој ден не бил накај твојот реон. Џабе ќе одиш во пошта, пратката ти е кај поштарот не на шалтер.
   
  На rasdas и TheMarshal им се допаѓа ова.
 18. whiterabbit

  whiterabbit
  Gaining Experience

  62
  68
  20 Мај 2020
  Машко
  Стигаат ли пратки од САД по копнен пат? Нарачував некои книги хард копи, требаше за 10 дена да стигнат, нема сеуште ништо стигнато, а веќе поминаа 13 дена од кога се испратени.
   
 19. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Стигаат по копнен. Има еден поштар, редовно по дното на океанот вози точак, таа му е рутата цел живот, ама се жали, тешко му било на угорницата на сред океан, тој планинскиот подводен масив едвај го искачувал веќе, годините си го правеле своето. Коа ќе се пензионира, ништо од пратките по копнен пат од уса, којзнае колку време ќе се чека.
   
  На Astro, smole, Joco Ilievski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. whiterabbit

  whiterabbit
  Gaining Experience

  62
  68
  20 Мај 2020
  Машко
  Сфативме дека имаш смисла за хумор. Нормално дека преку океански не одат по копнен пат, читај меѓу редови, не биди толку ограничен, од Европа каде што стига пратката до МК стигаат пратките по копнен пат.
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 21. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Ова е последно објавено
  Сега, зависи, дали има транзит од УСА до некоја од овие земји со која имаме копнен пат.
   
  На whiterabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Slupcane

  Slupcane
  Intern

  12
  5
  10 Јуни 2017
  Машко
  chrome_2020-05-27_03-39-26.png


  Стигаат.
   
  На whiterabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 23. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
 24. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Стигат, денес и мене една ми се појави SG.
   
  На whiterabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 25. rasdas

  rasdas
  Intern

  5
  0
  14 Мај 2020
  Не носат до дома, ми стаса картонче и си ја зедов од пошта.
   

Сподели

Вчитување...