1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Корисни апликации за Андроид

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Steff_Maja, 16 Јули 2012.

 1. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,384
  12,508
  2 Август 2012
  Машко
  Многу ветува ама за жал газди на браузерчево се кинези. Газди и на Опера се кинези. Хром е тоа што е ама на F-Droid има опен соурс браузер кој се вика Lightning и кој е исто така брз + има ад блокер.

  Lightning | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository

  Не мора да се инсталира F-Droid клиентот кој изиграва “Плејстор“. Може да се симне и во .apk форма(т)


  Кога сме кај F-Droid repo-ата мора да се акцентира и New Pipe апликацијата за гледање на Youtube која ви го овозможува сето она која оригиналната Youtube апликација ви го забранува како што е плејбек во позадина, симнување на видеа и др.
  NewPipe | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository

  Такоџе, од моја страна неиспитано и слично програмче, вредно за спомен е и MinTube
  MinTube | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository
   
  Kajsibebraat, #samurai# и на krema им се допаѓа ова.
 2. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  984
  598
  8 Август 2017
  Машко
  Овој браузер ме потсеќа на УЦБроусер, само некоја полајт верзија, сличен стил.
   
 3. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  478
  409
  12 ноември 2013
  Дали навистина се осеќа толкава разлика од Chrome наспроти овие што ги набројавте? Прилично инстантно ми отвара се на Chrome. Adblock би било голем плус. Кои се другите придобивки и дали жртвувам bookmarks и sync? Збориме за телефон 2017 / 2018.
   
  На DaVoRkNe и Oktar им се допаѓа ова.
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,384
  12,508
  2 Август 2012
  Машко
  За првиот browser не сум сигурен дека има sync ама дозволува импорт од chrome (ќе мора ова пешки да го работиш на не-рутиран телефон ( експорт на компјутер > клауд > телефон)
  Што се однесува до синкот на мислење сум дека е подобро да нема синк отколку да те снифа дежурен кинез ама нејсе.
  Инстантноста е загарантирана кај двата браузери. Не сум 100% сигурен ама мислам дека овие се полесни на батеријата отколку chrome.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  987
  2,224
  28 Јануари 2017
  Машко
  Финта (не апликација) за слушање јутуб видеа со заклучен екран.

  Се отвара youtube преку Chrome, горе десно трите точки, Desktop site, пушташ видео, го заклучуваш и тука на заклучен екран на медиа плеерот стегаш плеј. Кај мене тоа изгледа вака.

  Screenshot_20181021-190246_Chrome.jpg Screenshot_20181021-185911_Samsung Experience Home.jpg
   
  CBB_6, Oktar, gokica и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  958
  1,288
  25 oктомври 2012
  Машко
  Апликација (не финта) за слушање јутјуб видеа со заклучен екран ;)

  Youtube Vanced - следете чекори и download тука. Ја имам веќе два месеца, функционира беспрекорно.
  Нема потреба од рут и слични заебанции.
   
  На Luxell, boro1, Astraion и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,308
  9,555
  23 oктомври 2012
  Машко
  My Gay Experience With a Japanese Guy... Hiding in my room...

  :|

  [​IMG]
   
  На gokica, toshex, The-spiki и уште 8 други им се допаѓа ова.
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,550
  4,355
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ќути @Oktar, едно незгодно што ми падна...голтнав кнедлата и скролнав надоле.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  567
  216
  28 ноември 2015
  Машко
 10. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  611
  332
  9 Февруари 2008
  На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,350
  27 Март 2014
  Nova Laucher Prime моментално и наредните 6 дена е на попуст 0.99$ од 4.99$. Кој го сака сега е време да се купи. :)
   
  На Luxell, Hanzo, DonFrozex и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  Разумем друже капетане. Како ќе наредите така.
  Купено :)
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  310
  286
  31 Јули 2011
  Машко
  И јас си го купив :)
   
  На DrMTR и Викса им се допаѓа ова.
 14. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  902
  479
  12 Април 2017
  Машко
  Пошто сте го купиле неколку од вас, може да ми кажете што е толку добро? Јас користам Microsoft Launcher и сум презадоволен/
   
  На StevoB26 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,909
  3,486
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас нова користам неколку години веќе и сум презадоволен. Пред година и пол, две ја купив за 1$ прајмот и фучи. :)

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  Еден од најстарите и најиспегланите заменски ланчери. Второ навика. Трето нема микрософт во името.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  902
  479
  12 Април 2017
  Машко
  Е ај да го пробам штом така велиш.
   
 18. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  Јас сум го користел на ЛГ и кај малиот сега на Алкател. На Шаомиво ми е доволен и МИУИто. Ама го земав да се најде. 1 долар, плус поддржава фемили, одма светна и кај малиот на Алкателот прајм.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  902
  479
  12 Април 2017
  Машко
  Требаше само да кажете дека има Night Mode :D
  Ги инсталирав веќе и одличен е.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  8,983
  8,735
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова за Samsung S4 бива ли?
   
 21. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,350
  27 Март 2014
  Requires Android
  4.0 and up
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  8,983
  8,735
  24 Јуни 2009
  Машко
  Android 5.0.1 е моментално, чинам дека нема понов за него.
   
 23. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  Кај синми работинна Алкател со 4.4

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,350
  27 Март 2014
  Ке фура.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  902
  479
  12 Април 2017
  Машко
  Има и бесплатна верзија. Симни ја таа и после надгради ако работи.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,320
 2. mdN
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,665
 3. FATAL ERROR !
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,756
 4. linksys
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  401
Вчитување...

Сподели

Вчитување...