• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,057
9,917
Скопје
Koj ефтни игри све нешто подаглам
Се моли Гарфилд да се исклучи од акаунтот на дејан_стр.

Дај бе, треба да има некое правило за ова, видете го целион пост... вришти „од моб сум набрзинка сори поз“.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,460
2,312
А ги изигра првите три Uncharted? Мене тука ме советуваа да ги играм првите три па 4ката и тоа беше навистина корисен совет :) Првите три се Remastered така да нема да играш со старомодна графика.

Многу касен reply. Ама искрено, првите три Uncharted немаат лоша графика дури ниту на PS3. Кецот можеби е малку позастарена од аспект на графика и механика, плус и има проблеми со screen tearing и по некој frame drop. Ама тотално е игрива. Баш пред некое време ради носталгија ги играв на PS3.

Ама да, Uncharted 2 и Uncharted 3 изгледаат феноменално и на PS3.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,497
1,637
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Многу касен reply. Ама искрено, првите три Uncharted немаат лоша графика дури ниту на PS3. Кецот можеби е малку позастарена од аспект на графика и механика, плус и има проблеми со screen tearing и по некој frame drop. Ама тотално е игрива. Баш пред некое време ради носталгија ги играв на PS3.

Ама да, Uncharted 2 и Uncharted 3 изгледаат феноменално и на PS3.
Уште The Lost Legacy да ја изиграм и комплет.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,460
2,312
Последна промена:

Ребро

Gaining Experience
18 ноември 2016
52
79
Сега ја завршив кампањата на Titanfall 2. За 5 години стара игра има добра графика, солидна приказна и супер игривост.
Забавна како Singularity и Bulletstorm :)
Следно, Ori and the will of Wisps.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,597
3,779
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Сега ја завршив кампањата на Titanfall 2. За 5 години стара игра има добра графика, солидна приказна и супер игривост.

Една од најдобрите ФПС бар за мене. Топ приказна и игривост.
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,229
5,094
OHRID кај ензероно
Се моли Гарфилд да се исклучи од акаунтот на дејан_стр.

Дај бе, треба да има некое правило за ова, видете го целион пост... вришти „од моб сум набрзинка сори поз“.
Гледаш ни за тастатура немам а уште игри да купувам. И дај малку омекни, што правило да се воведе? Демек да ме казнат? Срекен ке си? А едно 15 год мое инволвирање на форумов со илјадници постови а де не прам муавет колку вложен труд во криптовалути,совети за хардвер, помош од секаков вид на членови на форумов, колку колеги заработија и заработуваат со моја помош! Јас сум пресреќен што членови заработија учејќи од моите теми за Биткоин. Пресреќен сум за секоја помош и совет овде.Дајте малку бидете солидарни, овде треба да си помагаме еден на друг а не да бараме да се казни некој и исмејавање поради некористење правопис понекогаш. Никаква зла намера немав туку едноставно си земав за право да побарам игра од колега како што некогаш правевме. Доколку навредив некого со мојот пост се извинувам.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,057
9,917
Скопје
Гледаш ни за тастатура немам а уште игри да купувам. И дај малку омекни, што правило да се воведе? Демек да ме казнат? Срекен ке си? А едно 15 год мое инволвирање на форумов со илјадници постови а де не прам муавет колку вложен труд во криптовалути,совети за хардвер, помош од секаков вид на членови на форумов, колку колеги заработија и заработуваат со моја помош! Јас сум пресреќен што членови заработија учејќи од моите теми за Биткоин. Пресреќен сум за секоја помош и совет овде.Дајте малку бидете солидарни, овде треба да си помагаме еден на друг а не да бараме да се казни некој и исмејавање поради некористење правопис понекогаш. Никаква зла намера немав туку едноставно си земав за право да побарам игра од колега како што некогаш правевме. Доколку навредив некого со мојот пост се извинувам.
А бе нормално дека си немал зла намера, нормално дека не можеш да навредиш некој со таков пост, нормално е да се јават 1-2 печатни грешки во пост но твојот имаше многу, + користеше многу англицизми на кирилица и едноставно човек за да сфати што си напишал треба да се напрегне...
Браво што си помагал многу но секогаш пред пишување пост потруди да се да е поразбирлив.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,998
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Браво што си помагал многу

Овoj дел ме насмеа повеќе од што требаше, LOL, кој муабет го напрајвте еј :ROFLMAO:

На темата, ја плешам Unravel Two, симпатична платформер игричка за shared screen co-op.

download.jpg

Мислам, тоа е нешто ново, а иначе во слободно време чепкам Dragon Age Inquisition, Shooty Skies и Assassin's Creed Origins.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,497
1,637
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Assassin's Creed Valhalla
Механиката е малку сменета ама ќе се навикнам, а уште поголема промена од тоа е играње на 60 fps :)
222.png
 

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
258
313

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,059
2,606
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,497
1,637
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Што е со текстурата лево шопната преку Paint?
Од нет ја земав сликата, штуро ми е без слики. Не знам како и дали можам да направам скриншот на PS5 и да префрлам на компјутер.
Мислењето е автоматски споено:

Не постои поголемо срање од Valhalla во цел АС серијал.
Тотален фејл.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Ќе видам, сега за сега е интересна ама немам ни три саати играно. Стално нешто менуваат и се одалечија од првичните игри тоа е факт...
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,998
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Нормално е да се оддалечат од првичните игри, кога вадиш нов дел секоја година не можеш све едно исто и само сетингот да го мењаш. Сега со Infinity уште повеќе ќе се оддалечат.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,497
1,637
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Нормално е да се оддалечат од првичните игри, кога вадиш нов дел секоја година не можеш све едно исто и само сетингот да го мењаш. Сега со Infinity уште повеќе ќе се оддалечат.
И тоа е вистина, само сакав да намалат со фантастичните моменти и да бидат пореални, ама тоа е :)
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
714
747
Струга
Не постои поголемо срање од Valhalla во цел АС серијал.
Тотален фејл.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk

Само за Photo Mode им се последниве игри, како голем фан на AC, очекував сосем поинаква игра од тимот што стоеше позади Origins.

Нормално е да се оддалечат од првичните игри, кога вадиш нов дел секоја година не можеш све едно исто и само сетингот да го мењаш. Сега со Infinity уште повеќе ќе се оддалечат.

Добро е да се одалечат друже, ама во тотално погрешен правец се тргнати. Грајндање, вајкинг игра со асасин елементи, неисполиран RPG, fetch квестови итн.
Пак сега со наредната игра, Infinity ќе прават нешто во стилот на Fortnite. Ќе биде live service, и ќе биде надоградувана со апдејти. Тотален феил уште пред да излезе.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,998
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Добро е да се одалечат друже, ама во тотално погрешен правец се тргнати. Грајндање, вајкинг игра со асасин елементи, неисполиран RPG, fetch квестови итн.
Пак сега со наредната игра, Infinity ќе прават нешто во стилот на Fortnite. Ќе биде live service, и ќе биде надоградувана со апдејти. Тотален феил уште пред да излезе.

Чекај не суди пред време, може ќе испадне нешто интересно. Ако ништо друго бар во графиката и локациите ќе уживаме :)
Иначе нив продажбите им кажуваат во кој правец да одат. Валхала мислам сруши некој рекорд за најпродавана игра во историјата на франшизата. Погрешен правец во смисла на останување верни на серијалот веројатно да, ама не и од аспект на заработка и ширење на базата на играчи.
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
714
747
Струга
Чекај не суди пред време, може ќе испадне нешто интересно. Ако ништо друго бар во графиката и локациите ќе уживаме :)
Иначе нив продажбите им кажуваат во кој правец да одат. Валхала мислам сруши некој рекорд за најпродавана игра во историјата на франшизата. Погрешен правец во смисла на останување верни на серијалот веројатно да, ама не и од аспект на заработка и ширење на базата на играчи.

Сруши по заслуга на маркетингот. Од кога помина медениот месец, сите почнаја да се жалат како е празен светот и како повторно не си assassin него viking.
Нормално тие ќе си прават тоа што им носи повеќе профит, тоа не значи дека добиваме поквалитетен продукт, поготово последниве неколку години.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,059
2,606
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Сруши по заслуга на маркетингот. Од кога помина медениот месец, сите почнаја да се жалат како е празен светот и како повторно не си assassin него viking.
Нормално тие ќе си прават тоа што им носи повеќе профит, тоа не значи дека добиваме поквалитетен продукт, поготово последниве неколку години.
Реално да збориме Одисеја и Ориџин беа игришта у споредба со Валхалава.
Ова е стварно трагедија.
Захтевна за гпу мислиш најјаката графика на свет ја има,а тоа тотален просек и во однос на физика,и во изглед,гејмплеј...
Мега комиње,а бев хајпнат у пм :(

А во однос на профит,чим мајнкрафт и фортнајт партали праат,нема потреба од дискусија :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,522
3,918
Битола
AC Valhalla GOLD (со сите сегашни и идни DLCa---многу битен момент). Конечно купена со руски VPN од 90 евра стандардна цена спуштена до 30 евра.

upc_sOOkAlNFHq.jpg
 
18 септември 2020
88
62
World_of_warship - одлично работи, иако лаптопов што го користам загрева сепак после одредено време се лади.
Laptop - Lenovo IdeaPad 100-15ibd, Intel i3, 4GB RAM, 240GB Samsung SSD
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дечки, како се викаше една игра со зомбија, кај што на почетокот те фрлаат со падобран, па паѓаш доле, те спасуваат па се наоѓаш во една кула. После се симињаш доле и ги клоцаш зомбијата со нога? После идеш се качуваш по кровови од куќи и скокаш на бандери?
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,160
Мислења
879,297
Членови
30,790
Најнов член
Dragan1221
На врв Дно