1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kodi - Генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од smole, 26 Септември 2016.

Тагови:
 1. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  303
  313
  22 Февруари 2012
  Машко
  Неема посебна тема за Stremio а бидејќи дискутиравме тука за него овде ќе поставам прашање. Веќе извесен период го користам и презадоволен сум. Единствено што ми пречи е што не можам да му подесам да се вклучува во full screen. Има некое решение за ова? Разгледував низ подесувањата ама не успеав да најдам.
   
 2. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,089
  5,330
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Имаш бета 4.0 го решава овој проблем.
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  303
  313
  22 Февруари 2012
  Машко
  Не успеав да најдам никакво ново подесување. Каде грешам?
   
 4. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,089
  5,330
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Горе десно

  [​IMG][​IMG]
   
 5. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  303
  313
  22 Февруари 2012
  Машко
  Лошо објаснив. Мене ми е инсталиран Stremio на HTPC. Подесено ми е да се стартува што се стартува пц-то. Е сега она што сакам да го направам е секогаш кога ќе се подигне пц-то и се стартува Stremio, да се стартува во full screen.
   
 6. kapistec

  kapistec
  Intern

  28
  9
  4 Февруари 2015
  Машко
  pravnik
  Имам Андроид Box TX3 mini со инсталирано Kodi 17.4. Го користам за филмови преку Placenta i Neptune Rising и од пред некој ден во делот каде стално отварав нови филмови „Theaters“ ми нуди некои нови неатрактивни филмови т.е. едноставно хит филмовите кои се актуелни ги снема. Напоменувам дека може поголемиот број од хит филмовите да се најде во Popular, New Movies но ме чуди зошто ги снема во Theatres. Ова го приметив и на Genisys Reborn, Covenant и на сите други. Некој со ваков проблем и чаре околу ова?
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,051
  6,091
  27 Март 2014
  Тоа е до адонот. Нема врска тоа со Кодито.
   
  На kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kapistec

  kapistec
  Intern

  28
  9
  4 Февруари 2015
  Машко
  pravnik
  Во ред, фала друже. Ме чуди што на сите адони е исто. Ќе пробам да го инсталирам новиот Exodus 6 па да видам. Некој предлог за адон за филмови кој го нема овој проблем кој го пишав.
  П.С. Дали со апдејт на 17.6 на кодито би се решил проблемот или е исклучиво проблемот во адоните?
   
 9. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,539
  1,271
  27 Јануари 2011
  Машко
  Пред некој ден ставив Exodus Redux, Lambda scraper за барање линкови. Работи ОК.
  Не гледам нови филмови со кино снимка.
   
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Exodus почна повеќе да зеза. Кои се во моментов актуелни и добри плагини како замена за тоа?
   
 11. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,339
  1,353
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Exodus од дамна зеза, пробај Exodus Redux и/или Covenant.
   
 12. 123456

  123456
  Gaining Experience

  467
  188
  12 Април 2013
  Машко
  јас немам проблем со еходус, све работи подмачкано со реал дебрид.
   
 13. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  825
  2,124
  12 oктомври 2014
  Машко
  Има некоја варијанта за арените да се гледаат другари?
  Не ми е многу битен квалитетот на сликата,битно е да се онлајн каналите и да биде флуиден стримот.
  Tnx  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 14. 123456

  123456
  Gaining Experience

  467
  188
  12 Април 2013
  Машко
  Index of /repo/kodibalkan/

  Инсталирај Denis list platinum,
   
  StOrMK, Fredy и на Astraion им се допаѓа ова.
 15. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Што е реал дебрид?
   
 16. 123456

  123456
  Gaining Experience

  467
  188
  12 Април 2013
  Машко
  Real-Debrid

  тоа се премиум линкови за еходус нема сецкање, паир, ова она

  kodi.png
   
 17. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 18. 123456

  123456
  Gaining Experience

  467
  188
  12 Април 2013
  Машко
  16evra 180dena

  ако можеш да се снајдеш да го наместиш реал дебрид кога ке кликнеш на

  RE(authorize my account ке ти излезе прозорец со букви бројки и ке мора за 60сек беше или повеке, пиши ми го на ПП ке те внесам види како ке ти работи, да не ме пцуеш после ако не ти чини :D
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,200
  704
  8 Декември 2009
  Пак ќе кажам. Зошто не користите quasar? Полесен сетап здравје, година дена се користи на четири места од релативно технички неспособни особи.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 20. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  242
  257
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Кажете добри адони за Krypton, за филмови го додадов тој Exodus Redux
   
 21. 123456

  123456
  Gaining Experience

  467
  188
  12 Април 2013
  Машко
 22. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јако е дека Самсунг продужуе да трола подоле :))
   
 23. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  535
  275
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  И сликата каква е? Сецка ли?
  Има ли bein sports некоја листа?
   
 24. krema

  krema
  Professor

  7,371
  7,061
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас бапнав Балкан Грин адон и можам да кажам дека е одличен.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Luxell

  Luxell
  Intern

  195
  41
  7 Јули 2012
  Машко
  Јас барајќи случајно налетав на овој од Youtube,исто и од мене препорака,одличен е!
   

Сподели

Вчитување...