• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како изгледа вашето компјутерско биро

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,697
1,280
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Шо прајте со то каблине море? Како ги средувате така? :D
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,690
3,856
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Да и после кога ќе треба да извадиш/преместиш некоја компонента косата ќе ти испадне :D
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,347
4,487
Шо прајте со то каблине море? Како ги средувате така? :D
Моментално не ми се средени баш каблите позади биро, пошто сакам да правам ново... Ама никако да дојде ред за него.. :D
Додека пак во куќиштето не е лошо, се јаде.. Ова е со старата карта, ама исто е останато... :)
 

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
208
358
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
AMD Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Gigabyte 27"QHD 1ms, 165Hz, HDR, CurvedSent from my iPhone using Tapatalk
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,690
3,856
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
@Luca Toni Кактусот го полеваш горе на куќиштето? Најс :cool:

axkrd1ezx4v11.jpg
 

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
208
358
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
AMD Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Gigabyte 27"QHD 1ms, 165Hz, HDR, Curved

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,690
3,856
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Па нема да го оставам на цедило, има светлина преку ден не се секирај


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не ме разбра, не прашував општо дали го полеваш, туку кога го полеваш дали тоа го правиш горе на куќиштето. Вода, електроника... Ти текнува? :D
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,697
1,280
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Малку офтопик, дали биро 170x80 би било доволна големина за звучници (без вуфер), 2 х 24" монитори и куќиште?
Со намера сум да правам нешто, па затоа :)
 

Zero-T

Intern
16 мај 2014
15
43
Zero-T's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 4670 @ 3.4Ghz
Motherboard
Gigabyte Z97 HD3
Storage
Western Digital Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Antec VP500 P
RAM
8 GB Patriot Viper 3 Black Mamba @ 2400Mhz
Video card
/
Case
LC Power Juggernaut 926B
Mouse
A4TECH N-70FX
Keyboard
Genius LuxeMate i200
Monitor
2 x DELL U2414H
OS
Windows 7 64bit
Зависи која големина ти се звучниците, ако се помали ќе има место.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,697
1,280
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2

Zero-T

Intern
16 мај 2014
15
43
Zero-T's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 4670 @ 3.4Ghz
Motherboard
Gigabyte Z97 HD3
Storage
Western Digital Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Antec VP500 P
RAM
8 GB Patriot Viper 3 Black Mamba @ 2400Mhz
Video card
/
Case
LC Power Juggernaut 926B
Mouse
A4TECH N-70FX
Keyboard
Genius LuxeMate i200
Monitor
2 x DELL U2414H
OS
Windows 7 64bit

boksata

Gaining Experience
27 декември 2017
265
366
Малку офтопик, дали биро 170x80 би било доволна големина за звучници (без вуфер), 2 х 24" монитори и куќиште?
Со намера сум да правам нешто, па затоа :)
160x80 со еден 24" монитор, според мене ќе бери без проблем ако куќиштето е со front i/o накај тебе.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,205
1,181
Скопје

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,697
1,280
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Фала дечки. Татко ми има некоја иверица у гаража, да видиме ако не бива, да барам од друго место.
Благодарам и извинете за оф топик уште еднаш.
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
613
997
Скопје
Genesis Helium 600
Ми викаат дека тешко ќе најдам материјал со таа големина и да си земам стандардно, 150х70.
Стандарна големина на табла иверици е 2800x2070мм. Сегде ги има да ти скројат по твоја димензија па дури и да ти направат биро по мерка. Прво што ми паѓаат на памет: Солопром, Продизајн, Мегатехна, Дрвотекс. Не сум проверил но би требало да си имаат сајтови сите да си избереш дезен. Цените се движат од 2 иљадарки па нагоре за цела табла без кантирање, тебе би ти требало помалце од пола.
 

VaskaIlieva

Gaining Experience
30 април 2020
55
154
Малку офтопик, дали биро 170x80 би било доволна големина за звучници (без вуфер), 2 х 24" монитори и куќиште?
Со намера сум да правам нешто, па затоа :)
170 дужина ти е доволно ,а за широчина ја би ти препорачал да седнеш на столица и пружаш нозе до ѕид.Ја така го мерев околу 90 цм треба да ти дојде негде.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,205
1,181
Скопје
210 na 150 е плоча или тука негде, така да немаш гсјле за таа димензија дс ри исечат.
сум излупетал за димензии .. кој знае од каде ми дошле бројките ..
esquimaux е со точни димензии за плочи (2800џ2070) .. а најчесто, зависи од дезен на плоча, даваат половина место цела да купиш.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,690
3,856
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,951
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно