1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

 1. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  6d16fa504334f7190074ff3d86a7919c.jpg

  Со која стигат најбрзо


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 29 Август 2019
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,295
  11,393
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Не чекаш купон? Сега пробав, не работи, но како што реков има шанси да проработи пред 31-ви.

  Кинеска пошта (зелената) елиминирај ја, најбавна е. Најбрза е Хонконшка, но и најскапа, а и имаше некои проблеми во последно време (можеби затоа што протестираат во градот). Сингапурска и Холандска (TNT-PostNL) во последно време ми се исти, значи која сакаш од нив две.

  Цените се таман според брзината.
   
 3. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Ако е за брзо купонот ќе го почекам не ми е итно секако грејачи за Наутилус2 се.

  И ако имат некој искуство со https://www.fasttech.com/product/9693515 модов сакам да земам некој со една батерија овај ми изгледат доста отпорен


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,295
  11,393
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Е па види го мојот пост пред твојот (преку еден). :)
   
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,026
  2,294
  28 Јануари 2017
  Машко
  Нив не можиш да ги платиш со ништо друго освен биткоини и слични валути, да знаеш.
   
 6. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Го видов и пробав не работит уште


  Sent from my iPhone using Tapatalk

  А ако немам биткоини


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 29 Август 2019
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,295
  11,393
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ако немаш, купиш нешто со иста вредност, ја откажеш нарачката, моментално добиваш Gift Certificate и плаќаш со него. Мислам дека ова може само преку Пејпал, ако си платил со картичка ти враќа пари на картичка, а со Пејпал можеш да бираш дали сакаш поврат или сертификат.

  Тој мод е добар, само дали имаш квалитетна 18650 батерија за него? Можеби овој повеќе ќе ти врши работа, се` е исто, само со вградена батерија.
   
  На Sharlovski и bicikle им се допаѓа ова.
 8. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Ми дават опција да платам со картичка

  b47597db92a9877653de450c0199f44d.jpg

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,295
  11,393
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  По вторпат ти ја едитирам сликата, не оставај лични податоци за цел свет да ги види. :hay:

  Кажи кои се точно грејачите, некои работи дозволуваат од Аспајр (или се клонови).
   
  На bicikle и Saso Trpenoski им се допаѓа ова.
 10. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко

  https://www.fasttech.com/products/1859402


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,295
  11,393
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Дава, пробав, одев се` до крај (за малку ќе ги купев :hay:).

  Оригинал се и штом купуваш три комада, автоматски имаш попуст на количина, и купонот нема да важи, можеш да шибаш одма. :)
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Ок фала


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,295
  11,393
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  А овде викаат дека не дава... Чудно. Или олабавиле или сепак нема да успее трансакцијата... Пробај. Ако успее, свиркај си. Ако не, ќе смислиме нешто.
   
 14. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  За малку

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 15. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,295
  11,393
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Не знам што значи ова, можеби стварно имаат технички проблеми (не е поврзано со Aspire). Цел сајт им е бавен сабајлево.

  Или чекај или оди преку Пејпал (слободно отвори ако немаш, нема скриени трошоци или провизии, не те кошта ништо, а ќе си ја поврзеш картичкава што ја имаш; тој ти е и дупла заштита и за овде и за други сајтови).

  Јас кога пробував, ме пушти се` до Пејпал, таму ѕирнав, па се вратив.
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Ок ќе пробам


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 17. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Помина заамина

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Chicco69, krema и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  9,385
  9,090
  24 Јуни 2009
  Машко
  Значи успеа со РР да платиш?
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Да помина со ПП


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Го гледав и тој со вградена ама некако 2200 малу ми гледат ко за цел ден зато мислев со надворешна ѓоа поголем капацитет батерија да му клам


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 21. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,669
  781
  3 Март 2018
  дтл си али мтл? мене кубоидот (од али) ми е таман за мтл, а за дтл ми е кнап. Јас не вејпам многи, односно еден атомизер невно, 5-9 млл...
   
 22. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  За мтл ми е околу 4-5 мл дневно а имам со внатрешна ама малу голем зљ влечкање во џеб[​IMG]  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 23. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  233
  239
  23 Март 2016
  Машко
  Ај и ја да си кажам.
  Ако ти е за помал мод и ако не ти смета што е бес температурна контрола тогаш обс кјуб.
  $34,01 Authentic OBS Cube 80W VW APV Box Mod - OBS, Chrome (free shipping) - FastTech.com

  https://fs.tc/p/9670034

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 24. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  70
  45
  21 Мај 2019
  Машко
  Исто интересен мод со добра батерија и поелегантен другиов го гледав ѓоа поиздржлив


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 25. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,669
  781
  3 Март 2018
  кубоидот е со темп контрола, спореди димензии....
   

Сподели

Вчитување...