1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Купони, кодови, попусти, промоции ... поволни прилики

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од krema, 1 Април 2018.

 1. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко
  Бајбест нема клонови.
   
  На gokica и krema им се допаѓа ова.
 2. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,638
  2,484
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Колеги, корпата ми е спремна кај Шефот, сите купони шо ги знаев од порано си функционираа на стариот сајт, ама за новиов сајт немам никакво сознание за некаков стандарден 10% или друг купон.
  Дали ова значи дека нема повеќе стандардни купони кај нив?
  Ако има некој купонче да сподели за Шефот би му бил благодарен. ♥

  Колега @OldSchoolPvP знам дека ти си редовен со купоните кај нив?
   
 3. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,075
  2,388
  28 Јануари 2017
  Машко
  Днк
   
  Maki_SM, OldSchoolPvP, Astraion и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Не е промоција, само известување дека има никотин во Блустар, со шипинг до кај нас (не знам дали со тракинг) кој чини 10 фунти и е фиксен (не зависи од тежина), а ако оставиш над 100 фунти е бесплатен.

  Обичните бази што ги знам и препорачувам не се нешто особено поволни, ама дај што даш. За поголеми количества и/или концентрации е поисплатливо, ама тука ќе стапи во игра нашата царина, а и високи концентрации се опасни/отровни, па никако не ги препорачувам на почетници. Со нив не ни пробував дали може да се нарачаат, за таков никотин обично во Британија ти бараат доказ дека си фирма. На прв поглед не ми бараше, ама треба да се провери.

  Ај нека има и купон што го најдов (и пробав и фати) за -7%:

  blue72014

  Мислам дека важи за месец март, но може и ќе има друг.

  Од друга страна, газдата не влева многу доверба... :innocent:
   
  На krema и Sharlovski им се допаѓа ова.
 5. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,638
  2,484
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Јас не би зимал од таму.
  Don't buy your vape juices from there : ecr_eu
   
  На Maki_SM му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  50% попуст ако нарачаш две или повеќе парчиња од овие работи на Gearbest. Електронските цигари се под Home & Garden. Може на пример двајца да се договорат да земат. Малку работи има, а јас би ги издвоил само тие за кои сум чул:

  Нунчака

  Мртов зајак

  Круна 3

  Дијамант

  Смисла/сетило/разум Херкул

  Клучка

  Но само сум чул, за дробно се и не ги знам деталите дали баш овие се добри или на пример друга верзија.

  Овој е изгледа стариот клон на VaporShark (Клон на DNA40 или како беше), на времето ќе убиев за него, ама сега сметам дека не вреди дури ни за четвртина цена од оваа што ја пишува.
   
  На fis1976, krema, Tom Ford и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Chefsflavours, 20%, SIXYEARS, не знам од кога и до кога.
   
  krema, Tom Ford, Sharlovski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,075
  2,388
  28 Јануари 2017
  Машко
  До 31.03.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко
  Она кога хајпот ќе помине, па молат да го купиш и тоа со ненормална понуда во сите бои и за смешни пари! :D

  [​IMG]
   
  Последна промена: 29 Март 2019
  На bicikle, krema, Tomica Jovevski и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Има VG и PG додадено на сајтот по намалени цени али мора да им пишете во контакт формата за да ве додадат во листа за пракање, бидејќи не пракаат надвор од UK.
   
  Sharlovski, krema и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 11. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,075
  2,388
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не да е намален, 300 денари литар, what?
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  А колку ќе дојде со поштарина литрото?
   
 13. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,075
  2,388
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не ми беше то муабетот, ако се сеќавам добро, дупло беше цената на стариот сајт.

  Иначе со поштарина ќе е 600 ако не оди на царина, то малце тешко, како се искурназени во последно.
   
 14. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Можеби имаат друг извор за бази со пониска цена, тоа што е дупло поевтин е добро но која би била поштарината за едно литро до МК?
  И да, каков е по квалитет, дали има некој мирис и слично!
   
 15. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,075
  2,388
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако е стариот, беше еден од најдобрите што сум ги пробал, за сегашниот не знам. Поштарината е 300 денари.

  Одамна се токмам да те прашам, шо е со извичнициве на доста твој постој?
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  ft? зеус пута не е добар та на попуст е ?
   
 17. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко
  Кој збори за Зеус, бе Џокер?! o_O
   
 18. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Sharlovski
  Сум бегал од часови кога се изучувало за интерпункциски знаци. :D
  Инаку лоша навика, а не знам од каде. :)
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Важи и во недела ова или до сабота вечер?
   
 20. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Фастек пак чисти ѓубре.

  Има на пример шишенца, дриптипови, стакленца и други резервни делови, прастари атомизери, но на пример и Сирена 2, Круна 3...

  Процентот на намалување за некои работи е доста голем, што нема шанси да се постигне инаку. За потсетување, треба од таа страница да се кликне на Add offer to cart, не да се оди на страницата на производот затоа што таму е редовната цена. Најбрзо може да се прегледаат работите што се достапни (не се потрошени) така што од лево ќе се сортира според Offers Left.
   
  Chicco69, Tom Ford и на krema им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  На вакви ситнурии многу лесно се трошат пари, долар по долар = цела корпа и на крај 80% од тоа ќе ги баталеме ситнуриите во некоја фиока. :)
  Но ете, има и по некој танк. :)
  Ајде уште малку ќе биде и велигденскиот купон. :D
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  И тоа што викаш... :innocent:

  Clipboard01.png
   
  На Lokvan и Chicco69 им се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Еве жив пример. :)


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,586
  3,588
  12 Јануари 2016
  Машко
  Не знам дали видовте, го имате Eleaf iStick 40W 2600mAh за $18.66. Уште три комада... :)

  upload_2019-4-4_20-49-4.png
   
 25. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Скапо е, тој беше реални 1800 mAh, плус толку долго седени батериите... Температурна контрола само на никел мислам дека беше...
   

Сподели

Вчитување...