1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Купони, кодови, попусти, промоции ... поволни прилики

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од krema, 1 Април 2018.

 1. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  Ќе им ја почекам нг. Кога им е ? Нека дадат попуст, не се брзам :)
  p.s. Пишело, од 31 јан. Код допрва ?
  п.п.с Патем, ибеј даваат купони ?
   
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Па ти пишува во линкот што ти го дадов. Официјално почнува на петти февруари, ама изгледа спојуваат или што знам што, ФТ веќе на 30-ти успоруват и на 31 јан. си бегаат дома. :hay:

  p.s. код веројатно ќе дадат пред тоа, логично.

  p.p.s Колку што знам, не. Или не сум налетал, нешто ако е многу ретко.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  Holidays in Hong Kong in 2019

  Не ми е познато.​
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
 5. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Прашуваш? Да, секој викенд има, но понекогаш и нема. Главно се глупости што не им се трошат или и без тоа ќе ги намалеле цените (сум видел работи што останале толку и кога поминал тој попуст).
   
 6. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  Да, прашав :) е се Зезнав со круната ама тоа е...
   
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Untitled.png

  Не фаќа кај оние работи на кои пишува "this item not support coupon" (при што погрешно вика дека вредноста не ти е поголема од 25$) и не работи финтата (прво ставиш работа со попуст, па купон, па ја извадиш, па ставиш работа без попуст), ама можеби ќе се најде нешто за некого, ова е доста голем попуст.

  И корпата заглавува и има други проблеми, но јас би звекнал ако нешто ми треба, а сега не ми треба. Има Пејпал заштита ако ништо друго.

  Едит :blush: :

  Untitled.png

  Поевтини отколку на ФТ во старт (а им се острев за таму), плус со -25% што нема шанси да биде на ФТ... Само што морав на едното да бапнам златна боја (не морав, ама таа беше поевтина од ФТ, па да останам принципиелен :innocent:) и да дополнам со дриптипови, и тоа не само еден, затоа што паѓаше под 20$ (не даваше free shipping).

  Едит: го продолжиле до 15.02.2019
   
  Последна промена: 30 Јануари 2019
  На Widlok и Chicco69 им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајде нека се угоде :)
  Fasttech

  [​IMG]
   
  На Sharlovski, Chicco69, bicikle и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ме претрка, професоре, таман сакав да го пишам.

  Дополнително, има и некој ситен попуст на течности (од таму кликаш на сликата на секоја од нив). Тие од левата страна беа добри и популарни во мое време, ама јакички се.
   
  bicikle, gokica и на krema им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  LoL
  Мртва трка, кој прв стигне. :)
  Инаку добри се оваа година со попустите.
   
 11. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Која им е таа гупа политика од 4ти до 7ми 15% а на 9-10ти 10% хахаха . Како ке има некој што ке куппи на 10ти ? :D:D:D

  TheKitchen 10% кај шефот ( Мислам дека ке важи засекогаш, како порано што беше DealsandComps нешто така ).
  ПС: Не се залетувајте мрсниот код наредната недела е.
   
  Последна промена: 30 Јануари 2019
  На Maki_SM, Astraion, fis1976 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,606
  1,841
  25 Март 2013
  Машко
  Да не направат дубара, па да биде прво 15 посто, па 10 посто (како што е) и на крајот последниот ден да стават 20 посто. И тоа е можно
   
 13. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не ми се верува, 20% одамна не било (мислам дека пред 2 години имаше 20%).
   
 14. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,642
  2,489
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Шефот праеле редизајн и пишаа дека треба наново да си регистрирате акаунт.
  Да не се чудите зашо не можете да се логирате. :)
   
 15. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  Да не чекам 20% а ?
   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  -20% кај шефот!
  NEWWEBSITE

  @bicikle
  Шибај :)
   
  На gokica, Sharlovski, Metuzalem и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Sourcemore

  (за кој не знае што е тоа, додајте www. пред и .com по името, не сакам да линкувам директно да не нагрнат Кинези да го спамираат форумов)

  - 2019 до 10 февруари (-10%)
  - SM8OFF за прва регистрација (праќаат во мејлот за регистрација) (-8%)

  Купоните не се кумулативни.

  На Clearance делот има некои многу интересни цени, но овие купони демек не важат за нив, иако ми фатија за некои. Ама ми се темни кога ќе видам поштарина 8-10 долари, иако и сосе неа некои работи се најевтини од сите кинески сајтови што ги видов (Elitar лулето, Aegis Legend).

  Ќе почнат да праќаат на 11.02. До тогаш имам време да размислам дали да го звизнам Леген(д)от (многу блиску сум :hay:) за 49,55 долари, колку што ми излегува (дава и нешто ептен ситно поени за регистрација што можат да се претворат во пари). Мислам дека нема да паѓа многу повеќе, барем не во скоро време.

  Ќе беше добро да беше магнезиумскиот (полесниот), ама и вака не е лошо. Со апдејтот на фирмверот демек биле исправени двете големи маани, траењето на батериите и температурната контрола (таа можеби и не толку затоа што ретко кој ја користи за да ја тестира како што треба).
   
  На Lokvan и krema им се допаѓа ова.
 18. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  BuyBest

  За празникот имаат некои попусти, блиц распродажби секој ден, платиш едно добиеш две, бла бла бла, на првата страница си играш игрица и демек ќаруваш награди (во пракса даваат нешто ситно, ама ај).

  Мене ми е најважно што го најдов Леген(д)от поевтино и мислам дека стварно нема поевтино у свет. И тоа поновиот, демек limited edition од магнезиумска легура што не само што гњури, туку и плива (испливува ако го потопиш во вода). :hay: А по иста цена со старите, инаку новите секаде се неколку долари поскапи.

  Проблемот беше што сите на страницата им се обележани со неточна боја, веројатно како им се видела. :rolleyes: А сигурен сум дека се сите, затоа што оригиналните бои беа десет:

  1.png

  А пливачите се пет:

  2.png

  И сите ги има на страницата.

  По долга анализа, сфатив дека новите гледаат кон десно со екранот, како и дека имаат повисока бројка во името (URL-от), веројатно затоа што ги додале подоцна. Па така, тоа се следните:

  Ember
  Colorshift Green
  Colorshift Teal
  Midnight Blue
  Aqua

  Се разбира, звизнато, овој пат сум сигурен дека долго време нема да се најде поевтино. А, да, влета и купон од 2 долари од игрицата, инаку не фаќаа другите купони што ги најдов (buybest2off и buybest4off) затоа што демек ова е на попуст.

  Има и други работи на попуст, јас не најдов ништо што ме интересира. Шипингот е беспари ако нарачката ти е над 20 долари, со тракинг.

  Како да прочитав некаде дека ќе почнат да праќаат од 11-ти, сега не можам да најдам, но тоа не ми е битно. А и исто е како кај сите Кинези.
   
  На Chicco69, cacko1, Widlok и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  Fasttech​


  [​IMG]
   
  На Chicco69 и Metuzalem им се допаѓа ова.
 20. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  На хлтециг има попуст. Доклолку уопште некој има желба да пазари од тамо. Па пустото лажит, 22% не е малце...
   
 21. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  И поФторно -20% со истиот купон NEWWEBSITE
   
  OldSchoolPvP, Sharlovski, gokica и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ич да се немало почит кон свети Патрик... :oops:
   
  gokica, Tom Ford и на krema им се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  А баш чекав купон.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко
  Реков јас ФТ почна да заебава! :angry:

  А овие пак, како блесави им се згнаа на тоа подовите o_O:D
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  Подовите се во тренд и ќе ги има се` повеќе.

  Инаку бајбест не е лоша заменска опција на FT, едино што немаат многу резервни делови и остали тракатанци за вејперскиот свет. :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...