• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

eBay купување - ОПШТО - се што е поврзано со Ebay

Picolo

Intern
25 март 2019
74
19
Проблемот е што не е назначен ниту крајниот рок за кој би требало да стигне. Дали во вакви случаи рокот е еден месец + 30 дена?
Мое искуство кога сум порачувал со бесплатен шипинг им требало околу 1 до 2 месеци некогаш и 3 за да ми стигне пратката. Сега во коронава незнам како оди, најубаво да пишес до support-от од ebay.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
889
469
Мое искуство кога сум порачувал со бесплатен шипинг им требало околу 1 до 2 месеци некогаш и 3 за да ми стигне пратката. Сега во коронава незнам како оди, најубаво да пишес до support-от од ebay.
Иако пишува free shipping, назначено е Expedited International Shipping.
 

RenataRenata

Intern
28 јули 2019
12
2
И кај мене стои Yanwen facility - Outbound веќе месец и неколу дена.Има надеж дека ќе стигне,така?
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
889
469
И кај мене стои Yanwen facility - Outbound веќе месец и неколу дена.Има надеж дека ќе стигне,така?
Кај мене последната испратена преку Yanwen стои веќе 4.5 месеци Outbound. Нема ни да добиеш друг статус додека не се појави кај нас. Ако воопшто се појави. Види кој ти е алтернативниот број за следење.
 

RenataRenata

Intern
28 јули 2019
12
2
Кај мене последната испратена преку Yanwen стои веќе 4.5 месеци Outbound. Нема ни да добиеш друг статус додека не се појави кај нас. Ако воопшто се појави. Види кој ти е алтернативниот број за следење.
И со алтернативниот истиот статус го има. Ништо,ќе почекам уште месец и ќе барам пари да ми вратат.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
889
469
И со алтернативниот истиот статус го има. Ништо,ќе почекам уште месец и ќе барам пари да ми вратат.
За информација, мојата пратка денеска се појави. После 130 и кусур дена. Испратена преку обична сингапурска пошта (иницијално Yanwen).
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,890
1,412
Неготино
За информација, мојата пратка денеска се појави. После 130 и кусур дена. Испратена преку обична сингапурска пошта (иницијално Yanwen).
Мојата денес ја донеле дома. Порачана на 03.04.
 

RenataRenata

Intern
28 јули 2019
12
2
За информација, мојата пратка денеска се појави. После 130 и кусур дена. Испратена преку обична сингапурска пошта (иницијално Yanwen).
Мојата денес ја донеле дома. Порачана на 03.04.
Фала,ме утешивте:) Барем некогаш има шанси да стигне.
Сигурно ви вратиле пари.Мене ми понуди да ми прати друга па се мислам уште...
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
889
469
Фала,ме утешивте:) Барем некогаш има шанси да стигне.
Сигурно ви вратиле пари.Мене ми понуди да ми прати друга па се мислам уште...
Мене ми ги врати парите 28 дена по крајниот рок по цела конверзација. И тоа од кога три пати му кажав дека не сакам нова пратка и на крај побара да му ги вратам парите кога ќе стигне. Отворив диспјут.
Сега ќе си играме понг понг со уплатата а PayPal ќе си зема провизии (не маркирав домашната банка да ја направи конверзијата).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,104
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно