1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Да правиме игра по нз кој пат...

Дискусија во форумот 'Игри' започната од NIKIHACK, 2 Јули 2010.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Тешко дека ќе биде.Едно време ја одложија заради летните одмори,Сега поради тоа што на некој му изгорел лап топот.Туку кога сме веќе кај македонските игри,неодамна во една стара тема наидов на една македонска игра "Проколнатиот замок".Играта е нависитна добра(барем за мене)
  Мислам дека креаторот е и член на форумов.Едноставно доколку некој сака да бара македонска игра за да се направи,мислам дека треба да се консултира со типов.Чинам Никола се викаше.Ако може некој нека ја најде темата и добро ќе биде таму да се продолжи дискусија за правење на македонска игра
   
 2. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Темава ја затворам, а исто така ќе биде одземено „важна тема“ за да не се крева галама околу истата.

  Доколку креаторите продолжат со работата и сакаат темава да биде повторно отворена контактирајте ме ПП.

  Поздрав,
  Влатко
   
Слични теми
 1. Fiasco
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,579
 2. keypress
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  565
 3. d_yor8
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  2,964
 4. extrime
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  953
 5. CyberMKD
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,187
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...