• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

c# plati

  • Ја почнал/а темата
  • #1

aleks(c#)

Intern
4 ноември 2008
8
0
edno prasanje do site koj se zanimavat so c# ,kade moze da se najde rabota za c# ama da e platena dobro a da ne ti baraa iskustvo do maksimum tuku so negde od 70-80 % iskustvo
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
Прашањево ти е малку нејасно, никој не бара експерти освен ако е за некој комплициран проект. Оди следи ги огласите на: НајдиРабота тука има доста огласи за програмери како и останати ИТ професии.
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
???? 70-80 % skustvo, vaka mislam deka ne se vrednuva iskustvo - vo procenti :))
И мене ми дојде малку нејасно тоа, затоа постот го прочитав 5 пати. Да кажеш дека имаш познавање на C# 70-80% молим, а искуство небива. ИСКУСТВО се изразува во денови, месеци, години или евентуално број на проекти.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Па веројатно сакаше да каже познавање, искуство стварно не се мери во % :D
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,266
28,567
kalco.ru
Како и да мислел мислам дека со 80% познавање на C# можеш да влеташ у некоја прилицно добра фирмичка.Али да чекаш шанса да ти дојде.
 

HKD

Intern
16 август 2007
8
0
Како и да мислел мислам дека со 80% познавање на C# можеш да влеташ у некоја прилицно добра фирмичка.Али да чекаш шанса да ти дојде.
80% ? Тоа е прилично голем процент.

Јас сум вработен веќе подолго време како C# / .NET Developer и ми е страв да кажам дека го познавам јазикот 80% бидејќи има милион работи коишто можат да произлезат од самиот програмски јазик...

Е сега ако збориме за Концепти на Програмирање :) тоа.. да ... немора многу искуство за да се стигне 80% познавање на концептите на програмирање... но .. повторно кога ќе почнеш да работиш, ќе наидеш на многу разни проблеми коишто ќе треба да ги решиш, така се стекнува искуство и повеќе знаење, се разбира.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,201
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно