• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

C++ книга на Македонски јазик

Velix

Intern
9 март 2014
284
23
Валандово
Velix's setup  
OS
Microsoft Windows
Бегај бе, ти си јава, гледам потписи јава нензам шо, тој ц++ ми бара. МРШ. (Шала настрана и јас ја барам книгата :D
хаха. C++ учам во училиштето и затоа барам книги за повисок степен. Инече дома си програмирам и Java. :D
 
18 април 2020
11
1
Ќе може повторно да ја прикачите книгата за C++ на македонски јазик, бидејќи линковите не работат, благодарам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,618
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно