Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

video

 1. nashio

  Keying

  Дали некој досега работел KEY во Davinci Resolve? Монтажата ми е средена во Davinci Resolve, дали е попаметно да работам Key во Resolve или да експортирам DNxHD( или што е подобро ако не тоа?) па да key-ам во AfterEffects? Снимено е со BMPCC4K, бидејќи општо резолв работи подобро со тие...
 2. Garfield'

  камери без интернет

  здраво сакам да ми предложите некоја камера без интернет за снимање на видео надзор цело време,при што на хардискот да седат видеата. Дали може така да работи само на хдд,без нет.? и од каде може да се купи во мк или али.? благодарам
 3. W

  Drone Vlog Series

  Неодамна се подновив со Phantom 3 Advanced и решив да почнам серијал на кратки видео клипови (drone vlogs) снимени на одредена локација и кои ќе имаат филмска стилизација. Па бујрум, прва епизода (full hd playback is a must) п.с. сеуште се мислам дали да одам со 2.35:1 (anamorphic) aspect...
На врв Дно