• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

камери без интернет

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
здраво
сакам да ми предложите некоја камера без интернет за снимање на
видео надзор цело време,при што на хардискот да седат видеата.
Дали може така да работи само на хдд,без нет.?
и од каде може да се купи во мк или али.?
благодарам
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Јави се во Wizard системи и побарај NVR/DVR со камера(и). Не мора на интернет да го поврзуваш.

http://wizard.com.mk/
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
Врзувањето на интернет е опционално. Хард дискот е задолжителен за складирање на снимките.
океј но од каде да најдам таква камера за снимање и ноќно да може да сњ гледа?
има некој модел да знам на усб.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,552
4,190
IP камерите имаат micro SD слот во нив, барем поскапите, Dahua на пр, така да не ти треба ни HDD ни DVR/NVR ако ти е за 1 камера.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,004
Мислења
854,561
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно