• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

procesor

 1. Snow :)

  i7 4790

  Како што гласи насловот, барам да купам i7 4790.
 2. B

  Продадено Core2quad q8200

  Core2quad q8200 (2.33ghz), изваден од канцелариски компјутер односно не е преоптоваруван или претоплуван. 500den е цената. Направив passmark benchmark и беше нешто над 3000, доста повеќе од она што го пишува на страната.
 3. Mao

  Проценка Delovi za procenka/prodazba

  Zdravo, sakam da ja obnovam domasnata konfiguracija so ponovi delovi, analogno na toa ve molam za procenka na starive. 1. Maticna ploca - MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 Z68 Chipset 2. 2x Ram Kingston HyperX Genesis DDR3 4GB 1600Mhz 3. CPU Intel i5-3570k 1155 socket Ivy Bridge Drugite delovi ke gi...
 4. кросворд

  Intel Coffee Lake - генерална дискусија

  Здраво ќе купувам конфигурација со буџет негде околу 150,000 , дали вреди да го чекам coffee lake 8700к да дое кај нас или да го билдам со i7 7700k, мислења ? Исто така кога би стигнало кај нас ако има некој инфо ? Ќе идат заедно со 1080 Ti.
На врв Дно