• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

полнач

 1. boro1

  Baseus 100W Car Charger Type-C

  Hello, Продавам 100W полнач за во автомобил, причина за продавање - не се фаќа кај мене во колата :( Attached се слики од полначот, доаѓа комплет со кутиичка, упатство и стикери. Купен е од тука, оде на продажба за 1000 мкд. Локација: Штип
 2. Томислав

  Купувам полнач Lenovo/ThinkPad, 20V со широко крукче пин

  Купувам полнач за лаптоп, ThinkPad, со конектор како на сликата подоле,20V а може и 60 и 90 ватен. Може и оргинален и заменски (доколку цената е соодветна). Понудете. Доколку знаете каде има инаку, да си купам сам, од маркет, предложете. Сетек и Анхоч немаат проверено.
 3. dipetar

  Dell 3542, кулерот работи и при исклучен лаптоп

  Имам dell 3542, windows 10 64bit. Ажуриран, сите драјвери ажурирани. Кога ќе го исклучам лаптопот, не работи ништо. Логично. Штом го приклучам на полнење, лаптопот е исклучен, на струја приклучен, по некоја минута се вклучува кулерот, врти, работи, ја цеди батеријата тотално (иако е на...
 4. JensenInterceptor

  Дали да се чува расипан полнач за лаптоп?

  Не успеав да најдам слично прашање иако мислам дека имаше. Ама не е битно. Имам стар лаптоп, и полначот се расипа. Сега сум на Хантол со различни приклучоци, тој универзалниот. Го однесов расипаниот полнач во Логинг Електроникс. Ок, го поправија. траеше пола година, и еве сега не свети...
 5. spiritBreaker

  Полнач за акумулатор

  Поздрав дечки, имам некој мал проблем со акумулаторот, па за да го дијагностицирам, ми треба да го наполнам скрос, и да видам дали пак ќе се појави истиот проблем или не. За таа цел ми е потребен полнач, кој може и има ако сака да ми позајми една вечер да го оставам акумулаторот да се полни...
На врв Дно