Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

огласи

 1. D

  Проширување на Огласник со Non-IT огласи [тест до 31.12]

  Започнувајќи од денеска па до 31.12.2022 ќе тестираме проширување на Огласник-от со офтопик секција - Non-IT огласи. Зошто? Идејата зад IT.mk е да ја обедини ИТ заедницата во државата и да служи како централна платформа за истата. Досега држевме прилично строг став за тоа дека смее само ИТ...
 2. LegalBot

  Совети во случај на злоупотреба и измама при купи/продај огласи

  На IT.mk се дозволени продавам/купувам огласи, но само во соодветната тема - Огласи. За истите огласи, успешни или неуспешни зделки и соработки, IT.mk не сноси никаква одговорност. IT.mk не презема одговорност ниту за огласувачи со статус на проверен огласувач, со стекнат статус или наследен...
 3. toshex

  Зделки од Огласи [Добри Огласи]

  Тема со цел да се споделуваат зделки од огласи (односно добри огласи) кои вам лично не ви користат а мислите дека припадници на ИТ заедница би им користеле. Пример: гледате оглас за екстра сочуван (пример нов во кутија) ретро грамафон по поволна цена, вам не ви треба па го споделувате тука.
 4. berezitski

  Пронајди

  Прв македонски пребарувач на производи и услуги од областа на онлајн огласувањето. Pronajdi Сите огласи на едно место. Ајде коментари и сугестии :)
На врв Дно