Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проширување на Огласник со Non-IT огласи [тест до 31.12]

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Започнувајќи од денеска па до 31.12.2022 ќе тестираме проширување на Огласник-от со офтопик секција - Non-IT огласи.

Зошто?
Идејата зад IT.mk е да ја обедини ИТ заедницата во државата и да служи како централна платформа за истата. Досега држевме прилично строг став за тоа дека смее само ИТ огласи - па имаше објаснувања што спаѓа во ИТ, па денеска се е ИТ итн итн итн... но има и една друга вистина - а тоа е дека ИТ луѓето имаат потреба и да шитнат нон-IT ствари некаде каде што не е пазар3/реклама5 и каде што нема на 5 минути да ги замараат со вртење на телефон и нудење се живо и диво. Критериумот за огласување на ИТ.мк Огласникот е прилично строг (6 месеци членство + 50 поста + 50 лајка, или платено премиум членство) со што се прави автоматска селекција или инстант верификација на тој што продава, па со тоа злоупотреби и други измами се прилично ограничени, а има и момент на заедница каде што иницијално секој може да процени некој член каков е според неговите активности.

Последната поголема расправија на темава беше за гејмерските столици, што не мотивираше да зборнеме на темава и искрено и ние имаме мешани размислувања. Па затоа, категоријава ќе има тест период до крај на годинава - а во јануари ќе се одлучи дали останува или не. Да видиме како ќе оди, а тоа зависи повеќе од членовите отколку од нас. :)

3, 2, 1... go! :)
 
6 ноември 2012
2.008
2.150
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Incoming: Golf 2 TDI црвен, цена 1 ден.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Купувам домашна ракија, жолта.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.415
13.314
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
Си успеал да не успееш.
И тоа успешно.
Значи не ти успеал обидот за неуспешност.

Испратено од телефоно.
Не баш, во прв план ти било да не успееш, ама си успеал. Значи не си успеал во обидот да не успееш. Ама тоа е ако тоа што си успеал значи спротивно на првиот план.

А ако си успеал во тоа да не успееш значи си успеал, ама во обидот да не успееш.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.595
1.725
Не баш, во прв план ти било да не успееш, ама си успеал. Значи не си успеал во обидот да не успееш. Ама тоа е ако тоа што си успеал значи спротивно на првиот план.

А ако си успеал во тоа да не успееш значи си успеал, ама во обидот да не успееш.
Точно. Или пак не...
Успешна интерпретација на мојот неуспешен обид за третирање како неуспех на успешниот покушај за неуспех.

Све у свему, успешно истролано.

Испратено од телефоно.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.506
12.933
Мене ми се допаѓа идејата. Ова фалеше одамна за членовите. Дури и овде може да има категории.

Јас лично можеби само би го одделил од менито за нови мислења. Или бар да има избор дали да ги гледаме или не.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Мене ми се допаѓа идејата. Ова фалеше одамна за членовите. Дури и овде може да има категории.

Јас лично можеби само би го одделил од менито за нови мислења. Или бар да има избор дали да ги гледаме или не.

Во план е опцијата за да може да се гасат/палат офтопик огласи во нови мислења.
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.763
10.250
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Јас немам дозвола да отварам теми во секција огласи. Грешам некаде или?

Screenshot_1.png
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.763
10.250
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Ај куку нонен што сум дигал рука у вторник... ете колку ги пратам огласиве, не знам ни да отворам нов :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.493
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно