• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

office

 1. Глупав

  Препорака за Black and White Печатар со опционо скенер

  Се печатат некаде 2-3000 страници на месечно ниво. Се печатат начесто документи односно текст, брзина е ирелевантано но да не е ептен споро. Best buy е тоа што се бара. Да не е изгор печатар од/над 10 000 ама да не се ни изгор боите кои можат да коштаат скапо по 2-3 000 месечно. значи...
 2. Necromancer

  Продавам i3-4330T Office/HTPC Haswell конфигурација

  Ја продавам следната конфигурација. MB: Gigabyte H81M-S1 rev. 2.1 (LGA1150) CPU: Intel i3-4330T (2c/4t HT) со сток Intel кулер RAM: 8GB DDR3 1600MHz (2x4GB) Samsung VGA: Intel HD 4600 SSD: Verbatim Vi550 S3 128GB (ново, со гаранција 3 години од Анхоч) Windows 10 Pro активиран со дигитална...
 3. TATA_MATA

  Home/Office конфигурација

  Нит имам потреба, нити пак ќе јас склопувам, но бидејќи нема ваква тема за овој usecase ме интересира што би препорачале за компјутер кој би се користел за Office, сурфање и гледање филмови (без било каков гејминг). *Знам дека некои работи се оверкил, но за ваков usercase не се очекува дека...
 4. smole

  PC за office + Photoshop

  Дојде време да го заменам мојот верен C2Q 6600. PC-то ќе се користи за web brows-ање со повеќе табови (20ина макс) Word, Excel и повремено Photoshop. Монитор имам - Dell 22" и ми врши работа. CPU: Intel/Amd? Cooler: ? Термална паста: MB: Да е Gigabyte (тука нема отстапки) RAM: 32GB SSD: NVMe...
На врв Дно