• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

office

 1. Глупав

  Препорака за Black and White Печатар со опционо скенер

  Се печатат некаде 2-3000 страници на месечно ниво. Се печатат начесто документи односно текст, брзина е ирелевантано но да не е ептен споро. Best buy е тоа што се бара. Да не е изгор печатар од/над 10 000 ама да не се ни изгор боите кои можат да коштаат скапо по 2-3 000 месечно. значи...
 2. TATA_MATA

  Home/Office конфигурација

  Нит имам потреба, нити пак ќе јас склопувам, но бидејќи нема ваква тема за овој usecase ме интересира што би препорачале за компјутер кој би се користел за Office, сурфање и гледање филмови (без било каков гејминг). *Знам дека некои работи се оверкил, но за ваков usercase не се очекува дека...
 3. smole

  PC за office + Photoshop

  Дојде време да го заменам мојот верен C2Q 6600. PC-то ќе се користи за web brows-ање со повеќе табови (20ина макс) Word, Excel и повремено Photoshop. Монитор имам - Dell 22" и ми врши работа. CPU: Intel/Amd? Cooler: ? Термална паста: MB: Да е Gigabyte (тука нема отстапки) RAM: 32GB SSD: NVMe...
На врв Дно