Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
skullmonkey

Продавам повеќе возрасни Office конфигурации

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
5.300 ден.
Истекува

Опис

PC 1
CPU: i3-3240 CPU @ 3.40GHz, Ivy Bridge, 1155 LGA
RAM: 8GB DDR3 1333MHz
MB: MSI H61M-P31/W8
PSU: Power Box ATX-700W
SSD: 120GB Mushkin Chronos Deluxe
HDD: 500GB - Toshiba - DT01ACA050
CASE: Power Box
DVD RW

Цена: 5700 денари


--------------------------------------------------

PC 2
CPU: i3-4160 CPU @ 3.60GHz, Haswell, 1150 LGA
RAM: 8GB DDR3 1600MHz
MB: ASUS H81M-R
PSU: Power Box ATX-700W
SSD: 120GB Kingston SSDNow 200 V+
HDD: 500GB - Hitachi - HDS721050CLA362
CASE: Power Box
DVD RW
X: Фали задната плочка на матичната

Цена: 6500 денари


--------------------------------------------------

PC 3
CPU: i3-6100 CPU @ 3.70GHz, Skylake, Socket 1151 LGA
RAM: 8GB DDR4 2133MHz - Kingston HyperX
MB: ASUS H110M-R
PSU: Cooler Master 600W - CM RS600-ACAB-M4
SSD: 240GB HP S650
HDD: 500GB - Hitachi - HDP725050GLA360
CASE: Cooler Master
ASUS DVD RW

Цена: 8000 денари


--------------------------------------------------

PC 4
Lenovo ThinkCentre M90 - https://amzn.to/3mkKXVW
CPU: i3-550 CPU @ 3.20GHz, Clarkdale, 1156 LGA
RAM: 8GB DDR3 1333 Lenovo
HDD: 320GB - Western Digital Blue - WD3200AAJS

Цена: 3500 денари

  • Ми се допаѓа
Реакции: Mario Markovski

Информации

Автор
skullmonkey
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
368

Повеќе огласи од skullmonkey

На врв Дно