Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

oculus

 1. Продавам половен Oculus Quest 2

  Продавам половен Oculus Quest 2

  Продавам половен Oculus Quest 2, во солидна состојба. Следува со кутија и додатоци. Може замена за GPU до 350 - 400 евра со или без доплата. (моја или ваша, нормално) Локација: Карпош - Скопје Цена: 17.000 денари Карго: Не
 2. Gappo

  Искуства со нарачки од Amazon?

  Здраво. Немам ниеднаш нарачано нешто од Amazon.com и не сум чул ниту нашол по форумов нечие искуство за направена нарачка. Ако има некоја тема за Amazon, сум ја утнал, извинете. Ми се чини дека сите нарачуваат од Aliexpress, Ebay, Computeruniverse итн, а линкови од Amazon се праќаат само како...
 3. Gappo

  VR headsets во Македонија? (Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index)

  Постои ли место кај што може да се купи VR headset кај нас? Зборувам за за хедсетови што се поврзуваат со компјутер, поточно од новите генерации како Oculus Rift S, HTC Vive Cosmos или пак Valve Index? Мора некако да се издржи карантинов, а Half-Life: Alyx изгледа сè попривлечно.
На врв Дно