Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

нинтендо

 1. toshex

  GameRetro [официјална тема]

  Здраво дечки! Ко што повеќето сте запознати лани започнав јутуб канал под псевдонимот SmashB. Успеав да едитирам едно видео пред да сфатам дека треба повеќе труд и припреми. Годинава го ребрендирав каналот во GameRetro, снимав многу материјал со DSLR камера, направив подобар сетап, вложив во...
 2. C

  Каде да купам нинтендо 64 (реплика)

  Здраво форумџии. Веќе некое време барам низ скопјево а и на интернет место каде што можам да купам една малце ретро конзола Нинтендо 64, или уште подобро нејзина реплика (кинеска) во некоја од нашиве продавници за деца и играчки, но без успех. Дали некој од вас има информација, слушнал или видел...
На врв Дно