музика

 1. SonicMK

  Музичка продукција и миксови

  Дечки, девојки и музички фанатици, споделете искуства и Ваши soundcloud, mixcloud, beatport, bandcamp итн.. профили или линкови со продукции / миксови / видеа со ваши креации. Ајде и една анкета за оние што продуцираат. Еве да почнам. Продуцирам подолго време на FL Studio во домашни услови...
 2. D

  Предлог компјутер за Hi-Fi аудио слушање

  Тема за аудиофили... :) Сценарио: Имате ептен добри звучници (зборуваме звучници меѓу највисоката класа), супер појачало, кабли топ и добар DAC. Што компјутер би користеле и препорачале за пуштање музика во ваков сетап? Зборуваме за нешто што може без проблем да пушта FLAC, DSD, ALAC...
 3. DonFrozex

  Музика за слушање при програмирање/работење

  Сите знаеме дека пар слушалки и добра музика може добро да не опушти и релаксира. Но исто така горнава комбинација може да доведе и до зголемена концентрација, фокус, продуктивност... Секој си има омилена музика и нетолку омилена... Која е Вашата омилена при која со изолирате од светот? :) Што...
 4. edin.ademovic

  Рецензија Deezer: Да се Spotify или не Spotify?

  Да ја “освежам“ претходната тема отворена далечната 2009, со моја рецензија и топла препорака за овој музички стриминг сервис. Доколку модераторите мислат нема потреба од нова тема, слободно нека праат што треба :) Бидејќи легалните стриминг сервиси станаа и стануваат се' по познати во нашата...
На врв Дно