• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

hifi

 1. SaleSk

  Рецензија Marshall Acton II Bluetooth

  Многу често кога разговараме за музика, свирки, аудио опрема и кога ке се спомне англискиот бренд "Маршал" не асоцира на нешто моќно и сериозно. Сите познавачи на аудио опрема многу добро знаат кој е еден од најдобрите лидери во аудио индустријата, посебно кога станува збор за професионална...
 2. D

  Предлог компјутер за Hi-Fi аудио слушање

  Тема за аудиофили... :) Сценарио: Имате ептен добри звучници (зборуваме звучници меѓу највисоката класа), супер појачало, кабли топ и добар DAC. Што компјутер би користеле и препорачале за пуштање музика во ваков сетап? Зборуваме за нешто што може без проблем да пушта FLAC, DSD, ALAC...
На врв Дно