• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

hi-fi

 1. SaleSk

  Рецензија Marshall Acton II Bluetooth

  Многу често кога разговараме за музика, свирки, аудио опрема и кога ке се спомне англискиот бренд "Маршал" не асоцира на нешто моќно и сериозно. Сите познавачи на аудио опрема многу добро знаат кој е еден од најдобрите лидери во аудио индустријата, посебно кога станува збор за професионална...
 2. D

  Предлог компјутер за Hi-Fi аудио слушање

  Тема за аудиофили... :) Сценарио: Имате ептен добри звучници (зборуваме звучници меѓу највисоката класа), супер појачало, кабли топ и добар DAC. Што компјутер би користеле и препорачале за пуштање музика во ваков сетап? Зборуваме за нешто што може без проблем да пушта FLAC, DSD, ALAC...
 3. Глупав

  Домашна Математика за Звук (па и Видео)

  Си правам некоја математика и баш се загреав за нешто во следниов ранг: DENON AVR-X1300W BLACK... Одсекораш ми бил мерак звукот па можеби ќе земам нешто конечно. Прво се мислев за активни KRK од Артист, ама никако не ми врзува идеја како да врзам цела домашна мрежа на нив. Најверојатно ќе се оди...
На врв Дно