• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

game developer

  1. K

    Барам Unity Developer

    Здраво батки, Незнам точно на кој под-форум да пишам, па го одбрав овој зашто Unity користи верзија на C#. Некое време разглобувам идеја за игра за мобилни, па решив да ја правам на Unity за да можам да ја експортирам на повеќе платформи (Android, iOS, Windows Store за сеа..) Дали некој од...
На врв Дно