1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам Unity Developer

Дискусија во форумот 'ASP.NET // VB.NET // C# // Coldfusion' започната од Kokolo1231, 20 Мај 2016.

Тагови:
 1. Kokolo1231

  Kokolo1231
  Intern

  13
  1
  13 oктомври 2013
  Машко
  Здраво батки,

  Незнам точно на кој под-форум да пишам, па го одбрав овој зашто Unity користи верзија на C#.

  Некое време разглобувам идеја за игра за мобилни, па решив да ја правам на Unity за да можам да ја експортирам на повеќе платформи (Android, iOS, Windows Store за сеа..)

  Дали некој од вас е Unity 2D Developer, во случај да не, дали некој од вас познава таков?
  Можам да најдам freelancer на upwork.com и слично, но се одлучив за локален девелопер.

  Поздрав и фала :)
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,939
  23,292
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Пробај со ова...подобро ќе те слушнат.
   
 3. Kokolo1231

  Kokolo1231
  Intern

  13
  1
  13 oктомври 2013
  Машко
  незнаев дека постои :)
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,939
  23,292
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Тука сме да се потсетуваме ;)
   
  На Kokolo1231 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. diablo-ttk

  diablo-ttk
  Intern

  1
  1
  24 Декември 2012
  Машко
  Друже ја сум Unity developer еве ти мој контакт: panev.zoran.te@gmail.com, ако сакаш developer или помош :D
   
  На Kokolo1231 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. xlisp

  xlisp
  Intern

  4
  0
  27 Декември 2012
  Машко
  Имам идеи за игри и развивам игри во Unity и Unreal Engine.Koj заинтересиран за создавање тим и соработка нека прати порака!
   
Слични теми
 1. Bontino2
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  673
 2. MarkoHF
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,496
 3. DELL55

  Unity

  DELL55, 10 Јануари 2015, Во форумот: Игри
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  650
 4. amedia
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,464
 5. m3nka
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  348
Вчитување...

Сподели

Вчитување...