Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

core

 1. Intel i3 4170

  Intel i3 4170

  Продавам одличен i3 4170 процесор, го имам и фабричкиот кулер ако сакате. Се наоѓа во Битола, би го испратил по карго ама.
 2. ContentBot

  Хардвер новости од минатата недела: Nvidia RTX 3050, Core i9-12900HK е побрз од М1 Max, Elite Dragonfly G3

  По две недели по ред со куп хардвер, оваа недела едвај да имаме нешто интересно. Најинтересните две вести се поврзани со две парчиња хардвер кои имаа први рецензии оваа недела: Nvidia RTX 3050 и Intel Core i9-12900HK. Nvidia RTX 3050 Core i9-12900HK е побрз од М1 Max HP Elite Dragonfly G3...
На врв Дно