Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Хардвер новости од минатата недела: Nvidia RTX 3050, Core i9-12900HK е побрз од М1 Max, Elite Dragonfly G3

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
249
805
www.IT.mk
По две недели по ред со куп хардвер, оваа недела едвај да имаме нешто интересно. Најинтересните две вести се поврзани со две парчиња хардвер кои имаа први рецензии оваа недела: Nvidia RTX 3050 и Intel Core i9-12900HK.
 • Nvidia RTX 3050
 • Core i9-12900HK е побрз од М1 Max
 • HP Elite Dragonfly G3
Прочитај повеќе @ Хардвер новости од минатата недела: Nvidia RTX 3050, Core i9-12900HK е побрз од М1 Max, Elite Dragonfly G3 ⋆ IT.mk
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.255
4.243
Скопје
hackitfree.github.io
По две недели по ред со куп хардвер, оваа недела едвај да имаме нешто интересно. Најинтересните две вести се поврзани со две парчиња хардвер кои имаа први рецензии оваа недела: Nvidia RTX 3050 и Intel Core i9-12900HK.
 • Nvidia RTX 3050
 • Core i9-12900HK е побрз од М1 Max
 • HP Elite Dragonfly G3
Прочитај повеќе @ Хардвер новости од минатата недела: Nvidia RTX 3050, Core i9-12900HK е побрз од М1 Max, Elite Dragonfly G3 ⋆ IT.mk
Ботче ...
Не дотурај сол на рана...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.230
Мислења
976.979
Членови
35.540
Најнов член
Matej213
На врв Дно