Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

банка

 1. bobipp

  Обид за злоупотреба на платежна картичка од УНИ Банка

  Интересно, минатата сабота излегувам на кафе, и така спремајќи се, ми дојде смс на мобилен, од праќачот UNIBANK_OTP, од кој и порано имам добивано OTP код за да потврдам трансакција. Но сега добив код за трансакција која не сум ја направил, во висина од 12.00 GBP, adidas UK Limited...
 2. ContentBot

  Silicon Valley Bank (SVB): Хорор приказна тешка 209 милијарди US долари

  Најголемата вест викендов од светот на стартапите, за жал не е ChatGPT-4, напредокот на AI или некој си нов хардвер или стартап. Наместо ова, целото внимание е на банката која ја поддржуваше ИТ и стартап индустријата во САД, Silicon Valley Bank (SVB), која пропадна за помалку од 48 часа. Ова е...
 3. nashio

  Negative Balance - Payoneer проблем

  Здраво дечки, Колега мој којшто не е регистриран на форумот има проблем со клиент, неколку месеци откако му беше исплатено клиентот му прати "chargeback" преку виза и сега има -950 USD на картичка. Од пајонир му овозможија да направи "contest" на "dispute", арно ама беше на одмор и не го...
 4. Teget

  Најдобра дебитна картичка?

  Која е најдобрата дебитна картичка со која можам лесно да ставам пари (пример во банка или во пошта со уплатница) на неа и да трошам на интернет и на каса? По можност да не ми земаат провизија за тоа што едноставно постои картицата. (Може да е интернет картица како revolut, немора да е од нашите...
На врв Дно