• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

applepay

  1. Ervo

    Петиција за банките / Apple да го понудат Apple Pay како сервис.

    Последниве 1-2 години од шо глеам се повеќе и повеќе наплаќаме со contactless картички низ Македонија, шо искрено ме радува, мислам дека повеќето ќе се согласат е многу боље него да се замараш со кеш. Исто така, неколку пати во контакт со Халкбанка имам дознаено дека како банка они се спреми да...
На врв Дно