• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3200mhz

 1. gremlin

  Продадено 2x8GB Hynix 3200Mhz DDR4 SO-DIMM

  Продавам два 8GB модули РАМ меморија за лаптоп Hynix 3200Mhz, извадени од лаптоп ради надградба. Цена: 4000
 2. gremlin

  Crucial Ballistix Black 16GB DDR4 Kit SO-DIMM 3200Mhz CL16

  Продавам нови два модула (2x8GB) Crucial Ballistix Black 16GB DDR4 Kit SO-DIMM 3200Mhz CL16. Донесени се од странство но за жал лаптопот не го подржува XMP профилот па ги работи на 2666Mhz CL19. Цена: 4000 денари (мене ме коштаа сосе шипинг 4700).
 3. KjEBE

  Дали 3200mHz RAM меморија ќе работи на h110 chipset?

  Ме интересираат искуства дали сте имале со ставање на пример 3200mhz рам меморија на плоча со чипсет h110. Ме интересираат искуства бидејќи сакам да сменам рам а сакам да земам побрзи мемории пошо во брза иднина ќе склапам АМД конфигурација па да можам да ги искористам. Лонг стори шорт шо би...
На врв Дно