• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ThundeR

 1. ThundeR

  Мобилни Оператори во Македонија - Искуства, забелешки, коментари

  може да потроши помалку од KB, дали ти дадоа колку бајти се потрошени на секоја сесија? според ова горе, гледам дека некои сесии ти се успешни, т.е имаат повлечено повеќе од 0КБ, имаш 2, 6 и сл. Какви апликации имаш на уредот? Можеш и до АЕК, но не знам како ќе докажеш дека овие сесии кои...
 2. ThundeR

  Мобилни Оператори во Македонија - Искуства, забелешки, коментари

  Не може да не сакаат, отиди во салон и кажи дека сакаш раскин на договор, си се јавил во контакт центар и те вратиле пак во салон. Толку, ќе ти наплатат уште 5-10дена додека стигнеш за деактивација (те мафтаат) - ама тоа не е и толку страшно чим веќе си одлучил. Ако договорот ти е истечен, не...
 3. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  ова стигна на маил, валјда до целата листа:
 4. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  Само праќаш маил до [email protected] и за неколку саати е решено.
 5. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  Инфо од поранешни колеги што денес биле/се слушнале со професори: Истечената база е од BSC центарот на МФС, највеќе студенти има од машински внатре бидејќи ова беше задолжително за индустриски менаџмент предметот - да се регистрираш и направиш бизнис план и сл. Помалку луѓе има од други...
 6. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  брат ако не сакаш да читаш, не читај или како викаат на тв, смени канал. Најверојатно нема ништо да се случи, но има листа со 5к редови - име, презиме, дата на раѓање, маил, адреса, број, username, password - си шета.
 7. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  Нема цел матичен број внатре, има само дата на раѓање и место = фалат последните 3 бројки од матичниот. Можеби некој има оставено матичен како password, не го проверував детално ехелот. *Исто, подобро да направиме некаква апликација за проверка од колку да си го препраќаме фалјот самите
 8. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  не сите usernames се броеви на индекс, нема да може по тоа да се проверува - најдобро маил адреса за проверка на тоа дали сте или не во базата
 9. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  да и тоа ќе и дишеме на телефон :D
 10. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  ќе ги регистрирам сите маилови на геј анал генгбенг за почеток второ маилот + пассвордот = имаш комбинација за да пробуваш трето, имам адреси и број = имам инфо за да правам ресет по социјални медиуми (знам дата на раѓање, мобилен број и местно на живеење) можам уште да продужам ...
 11. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  не! Најголем број се да, но има од многу факлутети + не е само уким
 12. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  јас завршив пред 4години и ме има тука. Полн ми е редот со цело инфо дата на раѓање, маил, адреса, град, име презиме, мобилен број и user & pass (уште нз од што) Уште последните 3 бројки од матичниот фалат...
 13. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  мислам да не ја шириме повеќе од што треба, најголемиот дел се студенти од МФС базата како што пишав е околу 5K реда, со тие колони што се горе.
 14. ThundeR

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  базата го содржи следново за 4740 луѓе id usr pass name surname birthdate sex mail type address city phone mob uni fax fax_sub status fax_year fax_end info infoBSC last_login login_count cv
На врв Дно