1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од sumi

 1. 110
  Доделено: 10 ноември 2017

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)

 2. 100
  Доделено: 1 Јули 2017

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 3. 50
  Доделено: 17 ноември 2015

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 4. 10
  Доделено: 15 Март 2014

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 5. 40
  Доделено: 7 Јануари 2014

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 6. 30
  Доделено: 27 Септември 2013

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 7. 50
  Доделено: 20 Јули 2013

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 8. 10
  Доделено: 17 Јули 2013

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.

 9. 20
  Доделено: 17 Јули 2013

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 10. 10
  Доделено: 24 ноември 2012

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 11. 25
  Доделено: 13 Декември 2011

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 12. 5
  Доделено: 13 Декември 2011

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 13. 10
  Доделено: 13 Декември 2011

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 14. 5
  Доделено: 13 Декември 2011

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот