• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

shadowQQ

Локација
Битола
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 Stock Cooler
Storage
HDD: Toshiba 1 TB, SSD: Kingston HyperX Fury 120GB, M2: Samsung 970 EVO Plus 240GB
PSU
NZXT C650
RAM
G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3000 16GB
VGA
Saphrie Pulse RX5700 8G
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Logitech G703
Audio
HyperX Cloud Flight
Monitor
Dell U2417H
Motherboard
MSI B450 Tomahawk
Пол
Машки

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 3. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 4. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
 5. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
На врв Дно