• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Nikola Sone

 1. Nikola Sone

  Гејмерски столици во мк?

  Да има, дефинитивно се различни. Кога ја купував мојата бев во двата салони и разликите се лесно воочливи, пред сѐ материјалите, а имаше ако не се лажам и некои моменти како рачните потпирачи пример на таа од ОффисКо се подесуваа и хоризонтално... ама едноставно се гледа одма дека е од повисок...
 2. Nikola Sone

  Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

  Мене ми се деси истото кога менувавме сите пасворд нели пред недела дена, па сфатив дека тапаток уствари се обидува да се логира со стариот пасс... дан е и кај тебе до тоа Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 3. Nikola Sone

  Intel z390 + 9900K

  Intel Announces 9th Gen Core CPUs: Core i9-9900K (8-Core), i7-9700K, & i5-9600K i9 9900k 488$ msrp Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 4. Nikola Sone

  Телекабел оптички пакети

  Има оптика во Капиштец. Уште од првиот месец откако воведоа јас сум на 1к (40/40) пакетот и искрено сум многу задоволен.
 5. Nikola Sone

  Проблем со движења на маусот, ДруГарИ

  100-че на рам од мене :) мемтест направи? *читав пратев па ми забега темава
 6. Nikola Sone

  Intel vs AMD

  cinebench or it didn't happen :D sweclockers se ultra ekstenzivni za vakvi sporedbi
 7. Nikola Sone

  Intel vs AMD

  бирај :) : Threadripper 1950X || 16/32 $999 Threadripper 1920X || 12/24 $799 Core i9-7900X || 10/20 $999 со тоа што и не е баш некој избор скајлејк-х... единствено би почекал не-Х верзии од тредрипер па за цена да се види
 8. Nikola Sone

  Семос курсеви

  За полагањето ќе се потрудат и те како да положите. Има по нетов книги тестови симулации горе доле истите прашања како на полагањето. Неможам да се сетам на деталите ама ништо страшно. Како што пишаа погоре, не е работата да го имаш сертификатот, туку да се спрегнеш и да научиш и да продолжиш...
 9. Nikola Sone

  Семос курсеви

  Ти предаваат луѓе што имаат што да ти пренесат и воглавно основи и она што ќе ти треба за тестот. Ќе научиш колку што тебе ти се учи, на крај полагаш онлајн, тие си се сертифицирани тука за тоа, и си добиваш официјален сертификат од Oracle, нели признат и сите тие работи, кој не го плаќаш...
 10. Nikola Sone

  Intel vs AMD

  woah! :inlove: AMD Ryzen Threadripper actually has 32-cores under that heatspreader AMD Ryzen Threadripper 1950X 16 Core $999 US Processor
 11. Nikola Sone

  Headus UV Layout Pro 2.0

  не работи кигенот на вин10, на седмица мораш... фалц позитив е иначе немаш гајле
 12. Nikola Sone

  Huawei паметни телефони - генерална дискусија

  Штотуку и кај мене стигна апдејт за honor 8 FRD-L09, во логот исто така беше нагласена оптимизација на батеријата. Претходно околу 5ч сот во ~30ч користење, ако иде на подобро топ. Она што забележав во претходниот билд, како да не правеше разлика, односно могу мала, дали сум на вифи или 4г и...
 13. Nikola Sone

  AMD Zen & AМ4 платформа

  The AMD Zen and Ryzen 7 Review: A Deep Dive on 1800X, 1700X and 1700 [anandtech.com] AMD Ryzen 7 1800X CPU Review | KitGuru 2x price/perf :impressed:
На врв Дно