• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Krk198

Роденден
12 март 1994 (Возраст: 27)
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
VGA
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Пол
Машки

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 3. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 4. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 5. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 6. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 7. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 8. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 9. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
 10. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
На врв Дно