• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ivan1real

 1. ivan1real

  Надуваните цени на мобилните

  :confused: Незнам што сфативте вие од мојот пост али ај да појаснам, нигде не реков дека смартфонот е глупост и со оглед дека сум корисник на еден не го мислам тоа. Само се обидов да го прекинам cirlcejerkot и мислењата од типот еј овој може да си дозволи скап телефон али јас пак победив...
 2. ivan1real

  Надуваните цени на мобилните

  По мејнстрим од смартфон незнам што е, незнам од кај ви се овие "гиковски" телефони.
 3. ivan1real

  Gamer pc до 9/10К

  За тие пари нека си земе пс3 подобро.
 4. ivan1real

  RAZER GAME BOOSTER

  Ја и пенисот го зголемив дупло, само да го најдам линкот.
 5. ivan1real

  DOTA 2 zamena za cs-go

  чисто за илустрација колку вреди дота 2
 6. ivan1real

  ГоспоЖата од сет-Битола

  Јас па мислам кога веќе кажуваме кој што има право мислам дека и ти немаш право да ги вреѓаш муштериите со оглед на тоа дека не ја знаеш и нивната приказна. Да не се лажеме али во поголем дел од фирмите уште важи тоа дека ако не сржеш нема да ти завршат работа, „неможе да ти ги вратиме парите...
 7. ivan1real

  Предлог за монитор

  Фала за одговорите, уште на анхоч да им стигне и го земам.
 8. ivan1real

  Предлог за монитор

  Барам монитор до кај 200 евра, 22-23 инчи, исклучиво 1920x1080. Доста битно ми е да има мал input lag поради онлајн играње. Засега Dell UltraSharp U2312HM ми е фаворит али да прашам за совет дур чекам да го донесат во анхоч. Главно ова ме импресионираше иако незнам колку е точно
 9. ivan1real

  Far Cry 3

  Ова беше порано сега речиси и да нема дрм. Него иам вишок клуч, ако некој е заинтересиран пп. 1000ка.
 10. ivan1real

  Предлог за Мебиус.

  И ја неам чекано, али еднаш они мене ме чекаа да ми текне пинот од картицата. Него убаво си објасни човекот, малопродажба не им е приоритет. И незнам за вас али јас го отварам ценовникот кога барам конкретен дел, или го има или го нема. И баш ме потсеќа на дечкото што продаваше пиратски игри...
 11. ivan1real

  DOTA 2 giveaway

  http://alienwarearena.com/giveaway/dota-2-closed-beta-key-giveaway/ Keys Available: 2413
 12. ivan1real

  Зошто сакате PayPal?!?!

  Да не правиме никаков напредок во ништо затоа што некој може да настрада. Какви глупости прочитав.
 13. ivan1real

  LG Nexus 4 E960

  Го продаваат со малце меморија за да ги користиш нивните сервиси(cloud) не џабе е толку ефтин телефонот.
 14. ivan1real

  Crysis 2 BETA PC

  Crysis 2 v1 9 Update incl DX11 Ultra and HiRes Texture Packs-SKIDROW све има тука.
На врв Дно