• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Последна активност на GreenRoot

 • GreenRoot
  GreenRoot одговори на темата Проблем при doalboot.
  Пробав веќе со тоа, не функционира. Немам линукс инсталирано на дискот, како што кажав инсталацијата беше неуспешна. Бутирав од УСБ но...
 • GreenRoot
  GreenRoot почна нова тема Проблем при doalboot во GNU/Linux.
  На лаптопот започнав инсталација преку УСБ на Линукс Минт која беше не успешна. После неколку обиди се откажав, но се сретнав со поголем...
 • GreenRoot
  Дали воопшто постои некој онлајн сервис што нуди visa/MasterCard картичка за Македонија? Revoult тоа го нудеа на времето но прекинаа...
На врв Дно