1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од gOJDO

 1. 110
  Доделено: 21 Јануари 2018

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)

 2. 15
  Доделено: 15 ноември 2015

  Проверен Огласувач

  Ви честимаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.

 3. 50
  Доделено: 12 oктомври 2015

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 4. 10
  Доделено: 14 Декември 2013

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 5. 500
  Доделено: 19 Април 2013

  ZOMFG

  Постирај 5000 мислења

 6. 1000
  Доделено: 6 Јануари 2013

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења

 7. 20
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 8. 50
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 9. 25
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 10. 200
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.

 11. 137
  Доделено: 7 Јануари 2012

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4

 12. 40
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 13. 30
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 14. 10
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 15. 5
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 16. 100
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 17. 10
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 18. 5
  Доделено: 7 Јануари 2012

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот