• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од chaush

 1. C

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Само незнам панелот на Самсунгот дали е IPS. Најдов еден LG со IPS панел и ме стави во дилема сеа :) http://www.technomarket.com.mk/products/09142940/lg-42lf561v
 2. C

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  @Avid @FLEGMA Ќе си зеам Самсунг. Смарт не ми треба пошто кај цело време сите копјутер, телефон, таблет уште на телевизор интернет ми фали :) Јас главно ќе го користам за филмови гледање. Quart и сличните марки не би купил иако за во соба имам помал Fuego и многу добро се покажа. Што се однесува...
 3. C

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Здраво на сите. Ми рикна стариот samsung CRT и време е да се подновам. Прашањето е дали да си останам верен на Самсунг или да сменам бренд :) http://setec.mk/Tv-Audio-Video/%D0%A2V's/LED-TVs?product_id=67569 Samsung 40H5003 http://setec.mk/Tv-Audio-Video/%D0%A2V's/LED-TVs?product_id=68186...
 4. C

  ИТ обуки за невработени 2014-та

  Јас бев минатата година за Графички дизајн. Тестирањето не беше ни малку поврзано со дизајн туку беше основни прашања од основно познавање на копјутерот и работната површина, како и 2-3 прашања од Photoshop. Имав некое претходно познавање и ми беше лесно да ги положам сертификатите за...
 5. C

  Dell P2214H LED IPS

  @Oktar Сеа читам и се чудам што сум прашал :) Знам јасно ми е за што служи тоа го има и на други места кај што се објаснува преку слика. Немав спиено вчера и мозокот малце на standby ми бил коа сум го пишал ова.
 6. C

  Dell P2214H LED IPS

  И кога веќе муабетиме, да не отворам друга тема, имам уште едно прашање. Мониторов го поврзав со displayport. На User Manual ова го пишува за конектирање преку displayport. CAUTION: The graphics are used for the purpose of illustration only. Appearance of the computer may vary. Дали да продолжам...
 7. C

  Dell P2214H LED IPS

  @dejan_str Во право си дека е многу подобар ама првичниот буџет за целокупниот копјутер ми беше 35000 и на крај испадна 45000 така да немав ни 200ден повеќе да одвојам за подобар монитор.
 8. C

  Dell P2214H LED IPS

  Фала на сите за советите. Го купив P2214H и на прв поглед е одличен. Уште да го калибрирам и може да се почне со работа :)
 9. C

  Dell P2214H LED IPS

  @dangthe Добар е LG-to ама сепак би одел со Dell. @FLEGMA Стариот CRT Монитор ми стоеше на онаа помаранџестана книга сите што ја имаат по дома. Така да не планирам во иднина да ја користам пак. Ги споредував U2312HM i LG 23EA63V со Dell P2214H и главната разлика е што првите два имаат 300 cd/m²...
 10. C

  Dell P2214H LED IPS

  Најпрво се извинувам што пишував од Буркина Фасо. Колку што прочитав нема стрикно правило и само пожелно е да се пишува кирилица, што тотално го подржувам тоа. Обично читам по форуми и интернет и не поставувам многу прашања. Уште еднаш се извинувам ако 3 конкретни прашања може да се нарече...
 11. C

  Dell P2214H LED IPS

  Zdravo na site:) Jas veke 10tina dena baram monitor i se obrazuvam, bidejki do sega imav samo laptop a prethodno CRT monitor taka da potragata mi bese naucna fantastika:) Budgetot mi e ogranicen vo momentov i trgnav so cena od 6000den. ama brzo sfativ deka toa e nevozmozna misija koga se raboti...
На врв Дно