1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows 10 генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Alucard, 21 Август 2014.

 1. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Не ме интересираат други календари. :) Зборам за оној којшто веќе го има во Windows долу кај саатот.
   
 2. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Не се други. Тоа никад нема да се случи календарот кај саатот да се користи за евенти, непрактично е. Вака ова ќе си го ставиш у старт и капата настрана.

  [​IMG]
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Зошто непрактично, кога веќе го имаат нека го направат пофункционален, како календарот на Mac OS на пример. Еве сега и нотификационен центар ќе има, уште подобро.
   
 4. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Eпа така е направен , само што е метро апп. Ама сега кога метро апликациите нема да идат само фулскрин нема никаква негативност што е метро апликација. Само е оптимизирана за работа со маус е битно.
   
 5. mali66631

  mali66631
  Intern

  8
  0
  18 Септември 2014
  Машко
  Играње игри, најчесто Call of duty serials
  Дали ке има update od 8.1 na 9 бесплатно . Го имам активирано клучот оригинал !
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,706
  13,070
  2 Август 2012
  Машко
  Највеρојатно, да. И да не е бесплатно тоа ќе биде за симболична сума од 10-15 долаρи (600-700 денаρи што е поефтино од антивиρус)
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  [​IMG]

  Апгрејд од 8 на 9 ќе биде бесплатно, а можеби ќе има и целосна бесплатна верзија

  [​IMG]
   
  На Molec и psyside им се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Pff dajbe ovie windows neka sredat toa startmenito, mn e loso vaka.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hristijan_95

  Hristijan_95
  Gaining Experience

  292
  173
  17 Мај 2012
  Машко
  ИТ
  Мене искрено старт менито ми е сеедно дали го има или го нема, ама колку се грдо дизајнирани тоа плочките во метрото и целото метро, невидена рбота. Шаренаици.
  Плус, метро апликациите се безвеза..
   
 10. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Метро апликациите се срање на десктоп, на мобилен тач уред се супер.
  Сега со 9 и метро апликациите повеќе ќе ги десктопизираат, па ќе видиме како ќе испадне.
   
 11. energizer

  energizer
  Intern

  58
  26
  17 ноември 2011
  Машко
 12. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Сменете име на тема .

  [​IMG]
   
  На Necromancer и goran_oh им се допаѓа ова.
 13. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Хахахха Windows 10 бичз XD XD
   
  На SmartGuru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,762
  1,256
  17 Август 2014
  Машко
  Што ?

  Ке се вика виндоус 10, не 9?

  едит видов јака работa win 10 :)
   
  Последна промена: 30 Септември 2014
 15. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Баш добар е овој за разлика од осмицата, овој ми се свиѓа.
   
 16. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Е што овој добар, а 8 не кога е истиот УИ само со старт мени.
   
  На The_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 17. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Абе чекај, овие event направија за да кажат дека има старт мени , мулти десктоп и дека нема да идат фулскрин метро апп. :eek:

  Па уште и 10 се вика,демек кујзнае што има, иста 8ца.
   
 18. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Овај е покомплетен, ги има сите features што требеше да ги има 8-ца.
   
 19. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Си кажа :D
   
 20. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,732
  1,205
  16 Јуни 2010
  Машко

  Изгледот допрва ке се менува има време. Али Метро апликации во прозорец, со buttons големи наменети за тач е стварно идиотска ствар...
   
 21. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,176
  13 Февруари 2014
  Машко
 22. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  ^ E зошто идиотска, Toa меилот изгледа 10 пати подобро од кој било десктоп клиент. И големи компчиња не се за тач сам,скоро секоја веб страна има големи копчиња.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Од кога си отиде Бил Гејц немаат еден асален Windows пуштено освен 7 и тоа базиран на Vista, си играат како сакаат со Windows-от не ја свакам сеа поентава сеа нема да биде 9 туку 10 така ?
   
 24. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,176
  13 Февруари 2014
  Машко
  Како што разбрав 9ка во април 10ка во 2015 ама не им ја сваќам ни јас поентата за 1 година нова верзија ? Дали ќе биде нешто како убдејт дали имаат некои интересни мисли во главата па со причина го прават ова останува времето да покаже.
   
 25. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  На нет читам дека Windows 9 го прескаат и идат на 10 дирекно кој дебили почнаа да го водат microsoft не ми се верува они уште концепт не направиле почнаа да лепат бројки брзврска нека се врати барем Балмер да им залепи по 2 воспитни
   
  На The_Man му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...