1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Тестирајте ја Вашата брзина

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од Aleks, 20 Мај 2007.

 1. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Невозможно 100 ка download со истиот пакет ?
  Да не си Vip Combo 3L ?
   
  На Fleksi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,672
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  [​IMG]
  Договорот ми е од пред да се спојат, сегашен Vip Combo 3L. Наместо на подобро сега сме на полошо.
   
 3. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,246
  894
  1 Јуни 2016
  @igor_igor да бе заборавив дека беше 50мбпс тој :D моја грешка
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DennyMK

  DennyMK
  On your way to fame

  638
  976
  5 Февруари 2009
  Машко
  На voah и igor_igor им се допаѓа ова.
 5. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Пребегавме дома од Телеком кај Вип, денес ми пуштија нет:
  [​IMG]
   
  На NikacXMKD, STEFF, MasteR_#0 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 6. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  361
  190
  18 ноември 2008
  Машко
  Лабаво со интернетчето...
  6071222441.png
  Македонски Телеком, 1Gbps
   
  На Викса, NikacXMKD, gocetan и уште 18 други им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  draganamon, bobmkd и на voah им се допаѓа ова.
 8. DESPERADO1990

  DESPERADO1990
  Intern

  55
  25
  27 Август 2015
  Машко
  На bobmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,370
  27,062
  4 Септември 2008
  Не се ни многу.
   
  На borcep и bobmkd им се допаѓа ова.
 10. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  361
  190
  18 ноември 2008
  Машко
  Се работи за фирма со 150 уреди (PC-ја, лаптопи и смартфони) поврзани на линков, :) ниту е Церн ниту е 80 ЕУР (110 е за фирма) ама па не е ни скапо за тоа што го нуди :)
   
  На krema и Sukhoi им се допаѓа ова.
 11. Bubache

  Bubache
  Gaining Experience

  425
  246
  11 oктомври 2015
  Машко
  На bobmkd и DESPERADO1990 им се допаѓа ова.
 12. Fleksi

  Fleksi
  Intern

  29
  9
  31 Јануари 2017
  Машко
  upload_2017-2-21_22-58-59.png

  Не е директно со кабел...10 години клиент искрено супер се.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко
  [​IMG]
  На факултет во Словенија. :)
  И во студентски во Словенија.
  [​IMG]
  ПС. Го плаќам само 3е. :D
   
  На NikacXMKD, draganamon, steelseries и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Како тазе корисник на вип јас сум ептен изненаден од интернетов, не очекував дека е волку добар o_O
  Untitled.png
  ...а и додека да го закачам скринов пикот отишол до 18.2 :speechless:

  едит: охоо завршило тоа веќе додека да се пофалам јас :D
  Untitled1.png
   
  draganamon, Војвода, DennyMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Ова всушност е 150mbps, а вип нудат максимум 100. Како имаш 150 ? xD

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 16. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Само тројца ја знаат тајната... Волшебничката, Војникот и Орко :D

  Шала на страна, да пакетот ми е тој Vip Combo 3L мислам со 100 ама они ми пуштија 150 и јас ич не се бунам :innocent:

  едит: комбо 4л уствари
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,718
  1,183
  16 Јуни 2010
  Машко
  [​IMG]
  Оптика, резултат на Wifi. На кабел 95/95 (tcp overhead а баш сакав 100 заокружена :D).
  BTW со 10 уреди, рутерот почнува да глави, уште ако вклучам qos готово.
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 18. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  634
  1,360
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Телеком Оптика
  [​IMG]

  Телеком 4G
  Screenshot (2).jpg
   
 19. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,817
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
 20. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,672
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Една интересна графа од историјата на мојата домашна интернет брзина. Првите резултати се од октомври 2014. После тоа ненадеен БУМ поради комбо пакетите :D

  Capture.PNG
   
  Fleksi, draganamon, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. draey

  draey
  Gaining Experience

  166
  168
  15 Јануари 2010
  [​IMG]

  Куманово, мултимедија кабелска телевизија :)
   
  На ivan88, Necromancer, DennyMK и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,662
  2,514
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  [​IMG] [​IMG]

  Прв ден на новиот Optic 40 пакет од Телекабел. (1000ден без договор)
  Како за прв ден сум веома врло задоволен, имајќи предвид дека бев 6 и нешто години на 15/1 мегабита за 500ден.
  Пингот попладнето накај 12ч. беше 5 милисекунди.

  Едит: Пингот на залепените слики е голем оти тестирав со Флеш верзијата преку ФФ, на Хромата пингот е 5-8 милисекунди.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 21 Март 2017
  На bxxxn, DennyMK, NikacXMKD и уште 5 други им се допаѓа ова.
 23. Bubache

  Bubache
  Gaining Experience

  425
  246
  11 oктомври 2015
  Машко
  и јас исто така, најсреќен бев првиот месец кога се оженив...после ми е.. мамата!
   
  На dimsa, goran_oh, Војвода и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  @FLEGMA

  Pingot ti e krs

  uwemi velit !!
   
 25. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,718
  1,183
  16 Јуни 2010
  Машко
  Убава брзина а воедно и прв официјален скор што сум го сретнал на форум а да е оптика на Телекабел. Штета за пингот, ја би се јавил да прашам зошто вака на оптика се дешава.
  Кога ги гледав резултатите од кабловскиот интернет на телекабел, прва слика што добиваш е тоа дека (subscriber) access мрежата е преоптоваренa и тепа пинг во вечерните часови, а сега со оптика, барем еден дел е елиминиран. Користиш посебна линија од оптичкиот нод до кај тебе. Значи или оптика меѓу твојот град и core серверите е фул оптеретена(што мислам дека не е можно), или локално оптичкиот нод е фул оптоварен(ама ипак гледај 40 мегабити имаш, а не 2-3). Чудно...
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...