1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

T-Home двојно го зголемува download-от

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од Commie, 24 Февруари 2011.

 1. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,439
  825
  1 Април 2012
  Машко
  кој ти го дава бе? Боље ишта него ништа :D :p
   
 2. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,828
  4,367
  20 Февруари 2011
  Машко
  @david

  Da se gleda realno 6mb - 8mb razlikata e 100kb.
  A tie 100kb. na 850-950kb/sec download ne se primetuvat i tolku mnogu.

  A od druga strana sekoja cest za zgolemuvanje od 30 na 300 GB. Ova vekje e drugo nesto golema sporedba. :)
   
  На David Galevski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  ја веќе имам направено 20ка, и денес видов дека уствари треба пак да се јавам за да го продужам договорот и да се префрлам на новиве поволности ... се надевам ќе биде како предходните префрлувања и нема да чекам еден месец. Ако треба да чекам, ќе цркнам :angry:
  Утре кога ќе станам накај 12 ќе им се јавам одма за префрлање па ќе видам што како ќе кажат, ако некој веќе е запознат со ова новово нека го сподели, за да не урлам по телефон утре.

   
 4. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  273
  180
  6 Март 2012
  Машко
  каде го прочита ова се утепав од барање на мочаната т хоум страна... пушти едно линкче ако не те мрзи
   
 5. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,700
  2,276
  14 Декември 2010
  Машко
  Треба да чекаш од ден-два до 1 недела или во најлош случај 10 дена за новите пакети, откако ќе го продолжиш договорот.
   
 6. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  273
  180
  6 Март 2012
  Машко
  ама чекај малце ова важи за 3 мах само или и за мах адсл и кол & сурф пакетите? јас имам мах адсл и неможам никаде да најдам дека ке се зголемуваат, ако се зголемуваат утре да се јавувам и јас имам 20ка направено веќе :mario:
   
 7. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,700
  2,276
  14 Декември 2010
  Машко
  Е за обичните ADSL не знам, веројатно ќе се покачат заедно со Optic за некоја недела или од јуни натака.
   
 8. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  273
  180
  6 Март 2012
  Машко
  па ајде мислам дека е време за промени само они каснат као и увек :mad:
   
 9. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,476
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Тоа ти е ново нешто или старото соопштение. Дај резимирај молимте ме мрзи да читам :)
   
 11. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,439
  825
  1 Април 2012
  Машко
  мене пред 2-3 месеци ми правеа некоја миграција. Уствари ги вадеа сплитерите и направија кабелот за телефон да искача од рутерот. Ама нешто рутерот не поддржуваше па чекав од петок до понеделник. и сеа некако не ми е баш сеедно :p
   
 12. Bla4KRa1n

  Bla4KRa1n
  Gaining Experience

  139
  101
  15 Април 2009
  Машко
  IT
  Од 6мб до 8мб разликата е 100кб? Дали си ти нормален! :D Тие што имале 6 мб симнувале со околу 702 КБ/с, а сега со новата брзина ќе симнуваат со брзина околку 902 КБ/с така што добро се приметува...
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krstanoski

  krstanoski
  Intern

  117
  24
  1 Декември 2010
  Машко
  студент
  Не важи само за Cal and Surf basic,3Max basic,Maxadsla start/Comfort оптичките ги немам разгледано.
   
 14. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,828
  4,367
  20 Февруари 2011
  Машко
  Druze jas imam 6mb brzina na internet ONE TOTAL.

  Pa so torrent simnuvam 800-860kb/sec ( zavisi od seederi.) Preku direct link download 800-850kb/sec A preku internet download menager download stignuva do 900+kb/sec

  [​IMG]
   
 15. Bla4KRa1n

  Bla4KRa1n
  Gaining Experience

  139
  101
  15 Април 2009
  Машко
  IT
  Ок е тоа. Брзината на симување зависи и од серверот каде симнуваш. Кај тебе на оне е друго, а на т-хоме е друго. Зошто со 6мб брзината не мрдаше повеќе од 720кб/с, а сега со покачувањето на 8мб симнува со 1мб/с... Еве ти од кајгана пост од пред 30 минути како дополнителна информација.

  Форуми>Информатичка технологија>Интернет и мрежи>T-home ADSL и OPTIC интернет

  ja IMAM CALL AND SURF NOVIOT PAKET I MNOGU SUM ZADOVOLEN, SO PRETHODNIOT MI SIMINJASE 650KB SEGA 1.1MB

  Поздрав..
   
 16. architect

  architect
  Unstoppable

  1,920
  2,264
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Аууууу ауууууууу аууууу.. Телеком само што ја УБИ конкуренцијата !!!!

  http://www.maxtv.mk/mk/203/Paketi/3_Max_Optic.html

  3 Max Optic full пакет 2.490 денари .. 50 mbps 600 gb телефон телевизија .... аууууууууууууууу !!!!
   
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,476
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Грешно гледаш :)

  50/50 мбити / телевизија /телефон /600 гига е 1799

  2,490 е 60/60 мегабита /тв / телефон /HBO пакет со гага видео он деманд :) 600gb и наверојатно гага 3G усб стикче со 2 гига месечно.
   
 18. architect

  architect
  Unstoppable

  1,920
  2,264
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Абе ме изреметија поштено ја ептен се избрзав се префрлив од comfrot + на новите пакети ама на бакар, а пакетиве на оптика се денешни. Сега ќе треба пак да идам да потпишувам нов договор !!!!
   
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,476
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Лудница утре се префрлам од Call and surf optic на овој средниов од 1800 денари со ТВ и баталувам boom tv.
   
 20. stefan

  stefan
  Gaining Experience

  354
  124
  13 Април 2007
  Машко
  WTF!? 4 дена проблем со gmail не можам да го отворам. Т-хоме untitled.JPG
   
 21. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Пријави проблем.
  Кај мене „лизга“

  upload_2015-1-23_22-39-54.png
   
 22. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  208
  231
  16 ноември 2011
  Машко
  Зошто просто не си отвориш нова тема туку копаш по тоа....

  Еве исто сум на T-home:
  [​IMG]
   
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,224
  6,351
  27 Март 2014
  ovie ne planiraat da pustat srce I da zgolemat paketi/ brzini ?
   
 24. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,691
  1,140
  16 Јуни 2010
  Машко
  @DrMTR Не ни можат повеќе со овој адсл. Максимум што можат да пуштат нели е 16 мегабити? Мене друго нешто не ми е јасно. Зошто во најскапиот пакет(3-Max) нудат 12 мегабити интернет кога таа брзина одвај е можна(често е под 10). Плус со 2 макс-тв приемници, за интернет останува само 8 мегабити а нудат 12. Многу им е чудна логиката.
   
 25. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,224
  6,351
  27 Март 2014
  Не е работата дека не е можна таа брзина, туку си ја штитат инфраструктурата да не им направи колапс. Доколку подржува до 16 мегабити, тогаш таа брзина и најверојтано во поголемиот дел од мк можат да ја испорачаат. таа е логиката, и секој интернет провајдер го прави истово.
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...