• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,342
3,544
Битола
Конечно стигнаа и CableMod каблите порачани од Јануари (застој имаа за кинеска нова година). Ова се custom-made кабли за моето специфично напојување а не екстендери како што има секаде (што значи врзуваат напојување директно со уред). Сум порачувал екстендери на два пати ама не се годеа како што треба. Вака ќе добивам чиста струја и правени се по мерка должина, материјали, боја, додатоци. Нема да има clutter назад и ќе одговараат. Cable Mod се релативно најдобрата компанија во светот за правење custom кабли. Финална цена 118 долари вклучувајќи транспорт со купон попуст од 20 долари. Царински трошоци немав. Порачав за матичната и за графичката само бидејќи тие се гледаат.

- Време на испорака: 1 недела со Fedex Express.

HE6fSRO2hT.jpg
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
897
563
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Pudding keycaps од кај чичко Али. IMG_20210408_171400.jpg
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,763
3,955
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
^
"Што последно сте надградиле на вашата тастатура" :)
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,182
2,634
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,391
2,992
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
256GB Toshiba XG5, 512GB Samsung PM981, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
2 x 8GB GSkill Ripjaws V @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX3070 Gaming X Trio
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
Logitech X540 & Kingston HyperX Cloud II
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,391
2,992
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
256GB Toshiba XG5, 512GB Samsung PM981, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
2 x 8GB GSkill Ripjaws V @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX3070 Gaming X Trio
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
Logitech X540 & Kingston HyperX Cloud II
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Најевтин B-Die, а се клокаат ко луди (Види атач)
Like. Долго време се мислев и барав, 2 пати нарачувам G.Skill Trident Z 3600 CL16 GTZKW (црно/бели, non-RGB), и 2 пати ми ја откажуваат нарачката, немале, ќе добиеле, требало да имаат ама имат снемано..ѓ

Ќе си ги порачам овие, не се фенси на изглед ама супер перформанси.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
301
218
Logitech Gaming G102 Prodigy RGB Black купен вчера од Анхоч за 1.690 ден. Истиот ден го сефтосав и навистина сум презадоволен.:cool:(y) Највише ме ипресионира неговата респонзивност..., а и на рака убаво лежи. Во рамките на овој ценовен ранг најтопло го препорачувам како идеален избор!

1.jpg
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
321
376
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Keyboard Razer BlackWidow V3 Tenkeyless Mechanical Gaming RGB Chroma Green Switch
Anhoch редовна цена 5,390 ден.

0-02-05-737fe9647ee9fa3382bb6b5f45473f7803a52992e141dbb306cb9648145456fa_db00a10e.jpg


sdk.jpg
 

The_Witch_Hunter

Practice makes perfect
23 мај 2012
860
1,906
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
NVIDIA® GeForce RTX™ 3090 TUF OC
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
ASUS ROG Pugio II
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Одамна не сум се пофалил...

08/10/2020 - RTX 3090 TUF OC
rtx3090.jpg

25/01/2021 - Alienware AW3821DW
aw3821dw.jpg

пред неколку сати
- Ryzen 7 5800X
- be quiet! Pure Loop 280
- HyperX Predator 2x16GB DDR4-3600 C17
r75800x.jpg
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,734
1,300
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Цена имбокс?
 

The_Witch_Hunter

Practice makes perfect
23 мај 2012
860
1,906
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
NVIDIA® GeForce RTX™ 3090 TUF OC
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
ASUS ROG Pugio II
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,170
16,631
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,138
12,707
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,797
Мислења
850,595
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно