1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорака за антивирус

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од JasSum, 11 Декември 2018.

1. architect

architect
    Unstoppable

1,886
    2,208
    27 ноември 2008
    Машко
    Архитект
    Само да те потсетам дека постовите не ги пишуваш за поединци туку за цел форум. Слободно пиши што имаш да кажеш за она што го наведе, јас а верувам и другите членови ќе го прочитаме од почеток до крај :)

На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Avid

Avid
    Unbeatable

3,290
    4,771
    21 Јануари 2009
    Види, се покажа дека ти не ни ги кликаш линковите што ги постираш а не знам како би очекувале и воопшто да ги прочиташ.
    Да ги имаше прочитано ќе сфатеше дека ова нема никаква врска со антивирус за домашни корисници, лол.
    Малверот скенирал веб сервиси и дифолт пасворди.
    Ќе направел хаварија на Линукс и Виндоус СЕРВЕРИ.
    Ама, на кого да објаснуваме...

На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rukfash

Rukfash
    Gaining Experience

264
    106
    24 Јануари 2019
    Машко
    Не ме занима
    Чим си толку сигурен да ти дадам линк да закачиш еден па пушти после скрин шотс како доказ!

4. Avid

Avid
    Unbeatable

3,290
    4,771
    21 Јануари 2009
    Ти бе читаш ли убаво или само колку да пишеш нешто?
    Прашањето беше (ваљда) дали фајлови маскирани со .dll екстензија а всушност се .docx или слично фајлови, би биле енкриптирани од рансомвер.
    Тоа што ти закачи сеа скоро рансомвер, и мислиш дека си го папал најјако на свет, не значи дека рансомверот ќе енкриптира маскирани .dll фајлови.
    А ако прашањето на Флегма му било за откако се веќе енкриптирани или нешто трето, тогаш треба да дообјасни пошо ми нема логика.

Последна промена: 9 Јуни 2019
  5. Rukfash

Rukfash
    Gaining Experience

264
    106
    24 Јануари 2019
    Машко
    Не ме занима
    Абе ти го фалеш дефендеро дека бил ногу јак. Земи докажи практично.
    Иначе далееееко од тоа да мислам дека сум папал нешто јако, а не па најјако на свет. Тоа шо изгубив некоја слика и видео ај дон ѓив а шит.

6. Avid

Avid
    Unbeatable

3,290
    4,771
    21 Јануари 2009
    Прво, научи се да цитираш кога прашуваш нешто конкретно.
    Второ, ќе докажам, дај прати го.
    Само знам дека нема да пратиш, само се праиш костреж безвеза, а тоа е нормално кога нема залихи од кремата на псај.

7. Sharlovski

Sharlovski
    Practice makes perfect

889
    1,984
    28 Јануари 2017
    Машко
    Јас ти ги читам постовите твои од А до Ш без разлика дали се сложувам или не, башка шо се километарски, од нив научив (совен одредени факти и информации) дека критериумот за навреда ти е низок, по малце си тргаш со матиката кон тебе (од ова патиме сите) и очекуваш да имаме време колку и ти за реплики и студии.
    Проштај за анализата на табиетот, јас така те гледам, продолжи со постовите и малце да ги... спастриш во ТЛ/ДР верзија :hay:

Сподели

Вчитување...