• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

Mayson

Gaining Experience
10 април 2011
904
471
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
Види пријател. Телефонот ќе биде користен од девојка, значи напишав погоре шо и е битно. Значи нема ни да го отворам, само ќе го подарам телефонот и то је то. Никакви ромови, никакви флешови.
значи софтвер не ти е толку битно така кажи.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
205
105
Да не отворам посебна тема. Колку оди да се продаде ајфон 7? Добро сочуван.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,456
650
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Телефон до 10к?редми 9 64gb/4gn
Самсунг A20S 32gn/3gb.

Буџетот е фиксен ако има некој препорака за друг, би бил благодарен. Мора да е нов или на старо под гаранција/неотпакуван.

И ако знае некој колку кошта промена на екран за ми 9Т?

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,315
1,390
127.0.0.1
petrov.mk
Телефон до 10к?редми 9 64gb/4gn
Самсунг A20S 32gn/3gb.

Буџетот е фиксен ако има некој препорака за друг, би бил благодарен. Мора да е нов или на старо под гаранција/неотпакуван.

И ако знае некој колку кошта промена на екран за ми 9Т?

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
9k, неотпакуван сеуште
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,456
650
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
9k, неотпакуван сеуште
Redmi 9S земен од ледиком за 11.800ден.

Поко x3 беше во план ама немаа на лагер.

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Filipovski

Intern
8 април 2018
15
13
Предлог телефон за ~20.000 +- ?

Што би било идеално:
1. Да држи неколку години (пр. 3год)
2. Перформанси > камера

У кратки црти RAM/CPU главен интерес. Цена може да се зголеми ако има смисла, ама би се задржал во тој регион (не ми смета да е под 20к :geek:).
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,381
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Предлог телефон за ~20.000 +- ?

Што би било идеално:
1. Да држи неколку години (пр. 3год)
2. Перформанси > камера

У кратки црти RAM/CPU главен интерес. Цена може да се зголеми ако има смисла, ама би се задржал во тој регион (не ми смета да е под 20к :geek:).
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,233
902
Неврленд
Предлог телефон за ~20.000 +- ?

Што би било идеално:
1. Да држи неколку години (пр. 3год)
2. Перформанси > камера

У кратки црти RAM/CPU главен интерес. Цена може да се зголеми ако има смисла, ама би се задржал во тој регион (не ми смета да е под 20к :geek:).
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,381
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Poco има 2x послаб чипсет од S10 lite
 

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
437
489
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Не знам дали прашувам на право место, ако не е за тука преместете или бришете.

Купив haylou solar, ls05. По месец дена прекина тачот да работи, а се друго е ок. Чат пат некогаш проработува, пробав софтверски сè шо можи, не се среди проблемот.

Дали има чаре? Дали ги поправа некој овие и дали вреди воопшто да се поправа?
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,081
4,348
Скопје
Не знам дали прашувам на право место, ако не е за тука преместете или бришете.

Купив haylou solar, ls05. По месец дена прекина тачот да работи, а се друго е ок. Чат пат некогаш проработува, пробав софтверски сè шо можи, не се среди проблемот.

Дали има чаре? Дали ги поправа некој овие и дали вреди воопшто да се поправа?
Гаранција нема?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,381
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
437
489
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,429
988
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Samsung сам по себе се заклучи(Sos повици) и не можам да го отклучам никако бара некаков си пасворд што јас не сум го поставил, не можам ни да го ресетирам телефонов чаре некое?
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,233
902
Неврленд
Samsung сам по себе се заклучи(Sos повици) и не можам да го отклучам никако бара некаков си пасворд што јас не сум го поставил, не можам ни да го ресетирам телефонов чаре некое?
Да извадеш SIM и пак да ја ставеш. Мож да се исгубил контакто, па затоа као без SIM да е и ти дава само SOS. Уствари ако нема SIM треба да пише на дисплејо.
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,429
988
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Да извадеш SIM и пак да ја ставеш. Мож да се исгубил контакто, па затоа као без SIM да е и ти дава само SOS. Уствари ако нема SIM треба да пише на дисплејо.
Пробав нејке, ја повици примам ама не можам да вртам
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,233
902
Неврленд
Пробав нејке, ја повици примам ама не можам да вртам
А да провереш дали си ја платил последната сметка ако си постпејд? :)
Или ако си припејд ако минал роко на допунувањето мислам исклучуваа да не можеш да звонеш.
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,407
1,172
Ohrid
Samsung сам по себе се заклучи(Sos повици) и не можам да го отклучам никако бара некаков си пасворд што јас не сум го поставил, не можам ни да го ресетирам телефонов чаре некое?
За кој Самсунг модел се работи?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,642
Мислења
829,501
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно