• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Playstation 5

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
154
72
Во IDC мислам дека имаат мемориски за Vita, барспоред тоа што имам видено на нивната веб страна. Ма да, којзнае од кога и не им е ни ажурирана.
Повеќе Вита ако има, мемориски се нарачуваат, Јапан или Кина.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,440
2,286
Повеќе Вита ако има, мемориски се нарачуваат, Јапан или Кина.
Можно е да имаат second hand.
Мислењето е автоматски споено:

Повеќе Вита ако има, мемориски се нарачуваат, Јапан или Кина.
Можно е да имаат second hand.
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
629
651
Скопје

Релативно нов оглас. Океј изгледа сочувано на сликите.

Едит: Option #2
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
99
63
Пред 1-2 недели, на шала на смеа пишав у контакт на галерија, кај да се пријавам на таа фамозна листа за чекање за ПС5, и у четвртокот ми стигна на маил, со иста содржина, но со различен бандл овој пар и различна цена. 35499 со Ratched & Clank: Rift Apart. Ако сум заинтересиран, да оставам податоци.
Вчера про-фактура и плаќање, денес стигна.

Ако некој е заинтересиран, нека проба на горенаведениот начин.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
154
72

Релативно нов оглас. Океј изгледа сочувано на сликите.

Едит: Option #2
Првиот скупачко али идат ствари со него, посебно јака картичка, а и игрите не се лоши, фер цена. Vita Slim е моментално подобар избор. OLEDот деградира со години, плус полначот на дебелкото е безвезе приклучок, со слим пребација на нормален USB.

Also, со здравје да си ги користите новите плејки. :)
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,056
1,540
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Незнам што има фер во €200+ PS Vita...
Можете да ја хакнете (Пошто сите фирмвери се пробиени) и да купите SD2Vita адаптер па да ставите до 512GB microSD наместо да се драпате со ултра скапи картички
А тоа со ОЛЕД-от....:ROFLMAO:

И да со здравје да се играат PS5-ките
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
154
72
Незнам што има фер во €200+ PS Vita...
Можете да ја хакнете (Пошто сите фирмвери се пробиени) и да купите SD2Vita адаптер па да ставите до 512GB microSD наместо да се драпате со ултра скапи картички
А тоа со ОЛЕД-от....:ROFLMAO:

И да со здравје да се играат PS5-ките
1624445984344.png

Фер е цената за тоа што го добиваш. А увек може да се најде друга и да си пиратираш.
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,056
1,540
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Не го спорам тоа дека OLED деградираат со тек на време али времето за кое ќе ти цркне екранот е далеку поголемо од тоа што ќе ти рикне батеријата или дугмињата или аналозите...
OLED Моделите се подобри со пожива и поколоритна слика. Попрво би сакал да искусам PS Vita со поубав екран него ли да се мислам како тоа за 10год ќе рикне екранот на таа конзола.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
154
72
Не го спорам тоа дека OLED деградираат со тек на време али времето за кое ќе ти цркне екранот е далеку поголемо од тоа што ќе ти рикне батеријата или дугмињата или аналозите...
OLED Моделите се подобри со пожива и поколоритна слика. Попрво би сакал да искусам PS Vita со поубав екран него ли да се мислам како тоа за 10год ќе рикне екранот на таа конзола.
Секако секој според своја проценка, тие модели се веќе доста стари. Батерија може сам да си смениш, а и аналози се наоѓаат. Добра машина е Витата, 10 пати бољи build quality од Switch.
 

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
598
685
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Ми стигна и на мене bundle опција, ќе ја земам :

PS5 Blu-Ray + PS5 Sackboy: A Big Adventure + PS5 Spiderman: Miles Morales ( конзола, две игри, еден контролер)

Цената на пакетот изнесува 38.390 ден.


Реално, msrp е со тоа што мора да ги земеш игрите. Со оглед на ситуацијата ми одговара. Пријавен бев на мејлинг листа одамна ама и пишав мејл скоро пак за секој случај, не знам кое упали.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,713
4,567
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Spiderman секако вреди да се земе, за Sackboy не знам искрено. Малку е педерски (малку повеќе) од Галерија, бидејќи ова не е официјален Bundle со игри него нив како им текне да увалат за да имаат плус ќар заради побарувачкава. Реално не можеш да очекуваш повеќе од класична македонска компанија која гледа да ќари од вакви ситуации.

Отворени се границите, затоа јас ќе го земам од Грција и денар нема да видат од мене. Идиоти.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
154
72
Spiderman секако вреди да се земе, за Sackboy не знам искрено. Малку е педерски (малку повеќе) од Галерија, бидејќи ова не е официјален Bundle со игри него нив како им текне да увалат за да имаат плус ќар заради побарувачкава. Реално не можеш да очекуваш повеќе од класична македонска компанија која гледа да ќари од вакви ситуации.

Отворени се границите, затоа јас ќе го земам од Грција и денар нема да видат од мене. Идиоти.
Добра е Sackboy.
Викаш само Галерија се такви? PS5 and Xbox Series X bundles are in stock at GameStop [UPDATE: Sold Out]
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,713
4,567
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
598
685
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Секако ќе ја земев sackboy, од друга страна, веќе ја имав земено spider man +morales, ама имам кому да ја подарам така да за мене е во ред bundle-от.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
552
330
може ps vita да се хакне или како и да се вика за да може да се играат пиратски игри од замунда?
 

PlayerD

Intern
19 март 2015
7
0
Алоха
Ми треба помош околу креирање на playstation account. Зошто Македонија ја нема како избор за држава, акаунтот го креирав под USA. Дали има врска под која држава ќе се регистрирам и дали има разлики во понудата на игрите/апликациите од држава до држава и најважното дали цените за игрите и play station plus се секаде исти?

Ми спомнаа ако акаунтот ми е под USA да изберам сојузна држава со најмал или 0% данок за online игри. Во која држава данокот е најмал или 0%?
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,367
1,496
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Алоха
Ми треба помош околу креирање на playstation account. Зошто Македонија ја нема како избор за држава, акаунтот го креирав под USA. Дали има врска под која држава ќе се регистрирам и дали има разлики во понудата на игрите/апликациите од држава до држава и најважното дали цените за игрите и play station plus се секаде исти?

Ми спомнаа ако акаунтот ми е под USA да изберам сојузна држава со најмал или 0% данок за online игри. Во која држава данокот е најмал или 0%?
New Hampshire 0%
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
629
651
Скопје

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,534
Мислења
858,877
Членови
29,936
Најнов член
toonin111
На врв Дно