• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Playstation 5

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
106
93
Ако има некој што би се откажал, а сака да помогне, ја би го земал пакетот :)
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,715
4,574
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Немам потреба што да ве лажам, едно ке кажам. Тоа што го добив како понуда беше со врски и мрцварење, така да... у споредба со Ледиком и не изгледат толку лошо :ROFLMAO:
Теоретски точно е дека немаш причина зашто да лажеш. Исто така немаш и причина зашто да ја кажуваш вистината...

Т.е. кај второто имаш, ако си со докази вакви „финти“ Сони не верувам да толерира, знаејќи го јапонскиот стил на бизнис.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,367
1,496
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Теоретски точно е дека немаш причина зашто да лажеш. Исто така немаш и причина зашто да ја кажуваш вистината...

Т.е. кај второто имаш, ако си со докази вакви „финти“ Сони не верувам да толерира, знаејќи го јапонскиот стил на бизнис.
Јапонскиот стил на бизнис - после читањето на коментарите во врска со работата на Галерија, јапонски маркетинг менаџер од Сони во Јокохама размислува на самоубиство?
 

pecko95

Gaining Experience
5 април 2018
184
170
Јас земав диск верзија, со Miles Morales Ultimate (грешка направив требаше Returnal...) и уште еден џојстик. 39.190 ме фати, и не е толку многу со оглед на тоа дека е плус џојстик и игра...

Ама да, ако си нарачал едно а те уценува за друго, стварно е срање тоа.
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,056
1,540
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
31000+4000+4000 - ОК е

PS5 + Returnal 39,590 ден.
Овде не е наведен дополнителен контролер.... али нема везе уосталом ве боли курац.

Spider-Man Miles Morales излезе за PS4
Horizon Forbidden West излага за PS4
God Of War Ragnarok најавена на PS4
Gran Turismo 7 исто за PS4

Чаламот е голем али за репетитивната Returnal, римејкот на старата Demon Souls и нула иновативната Ratchet & Clank ќе се стрпите уште некое време :)
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,712
1,049
Инаку од самиот почеток се нудат ПС5ки преку телеком операторите со претплата во службено подржаните земји. 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,338
1,284
Скопје
Инаку од самиот почеток се нудат ПС5ки преку телеком операторите со претплата во службено подржаните земји.прашував ја за дал би имало во догледно време во телеком .. ми рекоа дека наводно телеком ја мењале нивната програма како ќе им фунцкионира и дека не би знаеле (се надевам ја сеуште дека ќе може контролер да земам така екстра у догледно време ..)
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
154
72
Вака и Gamestop правеше bundles и тоа натепуваа се што има, слушалки, игри, пуњачи, екстра дуалсенс. Не е забрането.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,296
16,249
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Купувајте додека има. Едно врапче ми шепна дека во Септември ќе нема ни за лек...
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,715
4,574
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,986
3,357

Jokerski

On your way to fame
28 октомври 2010
819
715
Во твојот ум чедо
Jokerski's setup  
Processor & Cooler
Intel I7 6700k & NZXT Kraken x42
Motherboard
Asus Z170 Deluxe
Storage
Samsung 950 Pro 512GB m.2 NVMe + 2 x 3TB WD Red
PSU
Antec HCP-1300 Platinum
RAM
32GB G.Skill Trident Z 3600mhz
Video card
Gigabyte Xtreme Gaming GTX1060 6GB
Case
NZXT s340 Elite + NZXT hue+ + NZXT RGB led strip + NZXT AER RGB 140mm x3 + NZXT AER RGB 120mm
Mouse
G.SKILL RIPJAWS MX780 - RGB Laser Gaming Mouse
Keyboard
Logitech diNovo
Audio
G.SKILL RIPJAWS SR910 - REAL 7.1 HEADSET
Monitor
Samsung S27E390HL PLS panel + Samsung D6510 40"
OS
Windows 10 Pro 64bit
Момци,

Ако треба 5ки пишете во ПП кај мене, ќе се натегаме :)
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,028
4,335
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Некои се подјебаваа тука кога на почеток прашував дали Dual Sense контролерот ќе има поддршка и за PC игрите, а гледате ли колкаво значење има во новата Ratchet & Clank.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
154
72
Некои се подјебаваа тука кога на почеток прашував дали Dual Sense контролерот ќе има поддршка и за PC игрите, а гледате ли колкаво значење има во новата Ratchet & Clank.
Има поддршка во Metro на PC. До девелоперите е.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
154
72
U galerija ne mi se vlaga vise , pred nekoe vreme idam mi vika ke ima maj konzoli idam u maj nema idam pred nekoj den pak i mu vikam ke ima neso za brzo vreme poso nikad ne mi stignale emaili za prednaracka vika niso ovaa godina tek dogodina ke ima i se smee cinicki vraboteniot ne mi se jasni
Запиши се на waiting листа. У продавница тешко ќе те опраат, пиши им мејл. Колку што знам моментално шиткаат bundles за ~40000 по ред на листата.
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,056
1,540
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Треба да чуваат едно парче во продавница за тие што прашуваат дали има.
Да му речат. Еве повели сакаш да ти спакувам?
И да каже "Ахам ОК само прашувам онака, разгледувам..."
А такви се 90% од кукачите по PS5
 

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
106
93
Запиши се на waiting листа. У продавница тешко ќе те опраат, пиши им мејл. Колку што знам моментално шиткаат bundles за ~40000 по ред на листата.
Да ама ко што ми кажаа на мене, "листата е многу долга". Ја еве у Јануари сум пријавен, им пишав да ме контактираат ако се откаже некој, ама нема. Важно се скалпаат и тие што ги земаа претходнава недела, на огласи се по 850 евра. Ќе дочекаме таму 2023.
 

Davcev

Intern
4 декември 2015
10
9
Пријавен сум на листата од Ноември лани и еден емаил ми нема стигнато , плус ако се пријавиш за поевтиното Digital edition не ни ти стига емаил комфирмација дека си стаен на чекање , а за блу реј одма стига дека си се стаил на waitlist, Плус кој шо вика 90% не купуваат ја му реков еве ти ја мојава картица наплати ми го одма и чувај го коа ке стигне, вика ааа така неможам , пфф се глеа сите конзоли дадени им се под рака
 

Thunderous_One

Gaining Experience
22 декември 2020
47
64
Струмица
Пријавен сум на листата од Ноември лани и еден емаил ми нема стигнато , плус ако се пријавиш за поевтиното Digital edition не ни ти стига емаил комфирмација дека си стаен на чекање , а за блу реј одма стига дека си се стаил на waitlist, Плус кој шо вика 90% не купуваат ја му реков еве ти ја мојава картица наплати ми го одма и чувај го коа ке стигне, вика ааа така неможам , пфф се глеа сите конзоли дадени им се под рака
Јас сум на листа за чекање за дигиталната верзија, ми стигна мејл за потврда.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,918
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно