1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Paypal -vadam pari

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од goranzoran, 3 Јули 2012.

 1. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,211
  556
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  УЈП може само да го бичат со зелено џамче.
   
 2. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Додека УЈП научат да ми го изговорат звањето со помалку од 3 букви згрешени, веќе сите ќе бидеме преселени во Копенхаген :)))
   
  DonFrozex, Ficiani и на artweb им се допаѓа ова.
 3. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  493
  941
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Не е само тоа. Кога државата ќе овозможи seamless трансфер на пари како секоја нормална држава, тогаш може да праиме муабет за ујп и даноци
   
  DonFrozex, mac_mk и на architect им се допаѓа ова.
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Во болница бев.
  Ќе се раздужим со сите.
  Немајте гајле.
   
  На ImWiked, artweb, Avid и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  493
  941
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Ете, џабе беа обвинувања. @goranzoran јавно ти се извинувам за неугоднава ситуација, ама имај на ум дека никогаш не те обвинив, туку, пробав да предупредам други ради сомнителните околности.
   
  На architect и goranzoran им се допаѓа ова.
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Утре помини. Инаку уживај не се лутам.
   
 7. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  493
  941
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Знам дека се љутиш :) ама пробај стај се у наша ситуација. Не знаеме дали си дома гејмаш, дали си у болница, или дали си у Белизе со кешот :)
  Мислам дека една порака на сите или тука на темава можеше да се пише за да се избегне неугоднава ситуација.
  Како и да е, се надевам све е ок :)
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 8. alexmk

  alexmk
  Intern

  20
  15
  28 Јануари 2017
  Se razdolzivme.;)
   
  На goranzoran, Avid, Ficiani и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,211
  556
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Џабе паника :)
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tommy P

  Tommy P
  Intern

  30
  32
  4 Април 2011
  +1 за дечково.
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 11. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Од денес 01.06.2019 исплатите ќе бидат наредниот работен ден. Пример праќате во понеделник ги добивате во вторник.
  Сабота и недела не се сметаат за работни денови.
  Исплата на криптовалути веднаш после одреден број на конфирмации, зависно од криптовалутата. За криптовалути може било кој ден, независно дали е работен или неработен.
   
  На Depatt, Tommy P, shooter и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Некој ми праќа 4 трансакции GBP од fivesquid без најава, нека ми јави, пише на ПП или на мејл.
   
 13. Tommy P

  Tommy P
  Intern

  30
  32
  4 Април 2011
  Се гледа некој со дечково на дневна база? Ми го треба итно, ама не можам да го добијам на телефон.
   
 14. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  155
  73
  8 ноември 2017
  Машко
  Ja se gleam, pisi mu sms ili email ke ti odgovori mozebi spie ili e nadvor od mrezno pokrivanje.
   
  На Tommy P му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,027
  21 Јануари 2009
  :D
   
 16. Tommy P

  Tommy P
  Intern

  30
  32
  4 Април 2011
  Средивме со @goranzoran. Си бил човекот на планина.
   
  На DeepImpact и DrMTR им се допаѓа ова.
 17. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  155
  73
  8 ноември 2017
  Машко
  Van mrezno znaci :)
   
  На Tommy P му/ѝ се допаѓа ова.
 18. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Наредниве неколку дена нема да бидам дома. Ќе ве барам веднаш штом се вратам.
   
 19. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Може да продолжиме со исплатите
   
 20. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Намалена провизија на сите наредни трансакции:
  Над 400$ на само 5%
  Од 400$ до 200$ 7%
  Од 100$ до 200$ 8%

  Исплата наредниот работен ден(сабота и недела како и федерални празници не ги рачунаат за работни).
  Пример праќате во среда, ги добивате четврток
  ако не ги добиете во четврток ради мое доцнење тогаш ќе ви ги исплатам без провизија, провизијата ќе биде 0%.

  Може исплати и на трансакциска сметка.
  Може и wire transfer , примање и праќање до 9900$ по трансакција дневно.

  Нови опции се продавање и купување преку мој ибеј акаунт. Зависно што продавате ќе треба накнадно да се договориме за условите.

  Инаку стара опција но да ве потсетам може било која криптовалута да си ја купите или продадете со пејпал пари или во кеш.
   
  Последна промена: 9 oктомври 2019
  На CokeZone, lumixoid, RoninMK и уште 7 други им се допаѓа ова.
 21. zEk10

  zEk10
  Intern

  1
  0
  18 ноември 2019
  Машко
  @goranzoran ти пишав порака, се надевам уште си активен :)
   
 22. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Имаш ПП
   
 23. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,838
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  4% провизија за купување BTC и други криптовалути со ПЕЈПАЛ
   
Слични теми
 1. sp1on
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,394
 2. DeepImpact
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,436
 3. DonFrozex
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  5,142
 4. Nestoro
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  207
 5. efto
  Одговори:
  53
  Прегледи:
  4,205
Вчитување...

Сподели

Вчитување...